Sausio 13-oji paminėta Kašonių bibliotekoje

Gelbėkit vaikus

Kiekvienais metais, artėjant Sausio 13-ajai, įprasta atsigręžti atgal, prisiminti istorinius įvykius, pagerbti kovojusius ir žuvusius už Lietuvos laisvę bei nepriklausomybę, su pasigėrėjimu kalbėti apie to meto žmonių vienybę bei susitelkimą.

Kašonių biblioteka kartus su Kašonių bendruomene surengė Sausio 13-osios, Laisvės gynėjų dienos, minėjimą. Į renginį atvyko Kašonių bendruomenės pirmininkas Dalius Kabašinskas, Dukurnonių bendruomenės pirmininkė Vida Ivanauskienė, Jiezno socialinės darbuotojos Bena, Gintarė ir Loreta, Jiezno kultūros ir laisvalaikio centro meno kolektyvas, vadovaujamas Ingridos Valentienės, kiti Kašonių bendruomenės nariai.

Renginio dalyviai susirinko bibliotekoje prie informacinio stendo, skirto žuvusiems tragiškų 1991 metų sausio 13-osios įvykių metu, ir literatūros, aprašančios prieš 27-erius metus įvykdytą tautos žygdarbį, parodėlės. Degant atminimo žvakei, susirinkusieji sugiedojo „Tautišką giesmę“. Žuvusiųjų per sausio 13-osios įvykius atminimas pagerbtas tylos minute. Ingridos vadovaujamas ansamblis atliko keletą jaudinančių, Lietuvos laisvės kovas primenančių dainų. Prisiminimais apie tų dienų įvykius dalijosi Jiezno gimnazijos mokytojos Ramutė Bubnienė ir Roma Kandrotienė, kašoniškis Vytautas Pankevičius, kiti renginio dalyviai.

Vėliau minėjimo dalyviai perėjo į bibliotekos kiemelį, kur prie laužo, garuojant kavos ar arbatos puodeliui, visiems susirinkusiems tapo dar jaukiau: buvo kalbama apie to meto įvykius, džiaugiamasi dabartimi, skambėjo ansamblio ir bendros visų dalyvių dainos.

Renginyje niekas nekalbėjo apie buitį: neskalsius eurus, mažus atlyginimus ir panašius nykius dalykus. Popietei pasibaigus, visi išsiskirstė sujaudinti prisiminimų, džiaugdamiesi turėta galimybe valandėlę pabūti nekasdieniškai. Ir kelias namo nebebuvo toks slidus… Kas atėjo į renginį vienas, tikėtina, kad kitą kartą į biblioteką ir kultūros namus ką nors atsives.

 

Kašonių bibliotekos bibliotekininkė Danutė Bajorienė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti