• prienuspauda

   

   

   

   

Saulius Smailys: „Svarbiausias 2015 m. įvykis – daugiafunkcio sporto komplekso statybų pradžia”

atnaujintas-birstono-stadionas-5382f68ec394c1

Povilas Reibutis

Birštono sporto centro infrastruktūra kasmet vis gerėja ir sudaro geras galimybes sportuoti miesto gyventojams, kurorto svečiams ir, aišku, profesionaliems sportininkams. Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys, paprašytas išvardinti reikšmingiausius 2015 metų darbus, susimąstė, nes, anot jo, visa sporto centro veikla svarbi.

Visgi, įstaigos vadovas įsitikinęs, jog svarbiausias šių metų įvykis – daugiafunkcio sporto komplekso statybų pradžia. „Tai sena kurorto sporto bendruomenės svajonė, kuri, tikimės, per kelerius metus bus įgyvendinta”, – teigė S. Smailys.

Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys

Birštono sporto centro direktorius Saulius Smailys

Sporto centro vadovas pasidžiaugė, jog per metus pavyko pagerinti  futbolo aikštės dangos kokybę. S. Smailys pažymėjo, kad po stadiono rekonstrukcijos dangos kokybė buvo orientuota į mokyklinį lygį, bet noras plačiau išnaudoti aikštelę reikalavo ir geresnės jos dangos kokybės. Atlikti darbai davė rezultatų – Birštone rengiamos Lietuvos futbolo įvairaus amžiaus sportininkų stovyklos.

S. Smailys teigė, jog Lietuvos rinktinės nariai išbandė ir šuolių į aukštį, ir rutulio stūmimo sektorius. Pastarasis buvo įrengtas Sporto centro darbuotojų pastangomis. Įstaigos direktorius pabrėžė, jog aukšto lygio lengvosios atletikos infrastruktūros atsiradimas padeda populiarinti lengvosios atletikos rungtis.

Pasak S. Smailio, be tradicinio sportinio ėjimo daugiau dėmesio bus skirta rutulio stūmimo ir disko metimo rungtims. Sporto centre pradėjo dirbti šių rungčių specialistas.

Futbolo stadione namų rungtynes žaidžia ir „Birštono“ komanda, kuri dalyvavo Lietuvos futbolo III lygos AAFF čempionate. 2015 metai komandai buvo sėkmingi – užimta II vieta. „Birštono“ futbolo komanda – pavyzdys, kaip turi bendrauti sporto bendruomenė. Komandoje žaidžia visi geriausieji Prienų rajono ir Birštono savivaldybių futbolininkai.

Pasak S. Smailio, suaugusiųjų komandos sėkmingas pasirodymas daro įtaką ir vaikų futbolui. „Birštono“ komandos kapitonas Virmantas Šabasevičius yra subūręs nemažą būrį vaikų, kurie, anot Sporto centro direktoriaus, labai nori tapti futbolo žvaigždėmis.

Birštone ant bangos yra ir vaikų tenisas. Sporto centro treneris Linas Smailys aktyviai dirba su įvairaus amžiaus vaikais, aktyvūs yra ir jų tėvai.

Sėkmingai vyksta darbas ir su jaunaisiais krepšininkais, kurie savo jėgas ruošiasi išbandyti Marijampolės krepšinio lygoje. Birštono suaugusiųjų komandos dalyvauja Kauno krepšinio lygos ir Lietuvos mažųjų miestelių krepšinio lygos čempionatuose.

Birštono sporto centro direktorius teigė, jog geras tradicijas tęsia sportinio ėjimo, irklavimo ir jėgos sporto atstovai. Broliai Juozaičiai, Vytautas Domarkas ir Vidas Blekaitis sėkmingai augina jaunąją kartą, kuri vis labiau garsina kurortą.

S. Smailys pabrėžė, jog Sporto centras savo veikloje siekia dviejų pagrindinių tikslų – įtraukti į sveikatingumo sąjūdį kuo daugiau savivaldybės jaunimo ir sudaryti sąlygas gabiems įvairių sporto šakų sportininkams siekti aukštų rezultatų.

Geriausieji 2015 metų Birštono savivaldybės sportininkai:

 1. Galiūnas Vidas Blekaitis;
 2. Irkluotojas Žygimantas Gališanskis;
 3. Jėgos trikovininkas Eugenijus Pyragas;
 4. Veteranas (sunkioji atletika) Romas Matažinskas ;
 5. Lengvaatletė Eglė Juočytė;
 6. Krepšininkas Osvaldas Brazdžionis;
  7. Futbolininkas Virmantas Šabasevičius;
 7. Stalo tenisininkė Audronė Šidiškienė;
 8. Jaunasis šachmatininkas Linas Andriekus;
 9. Jaunasis tenisininkas Nerijus Pūras;

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti