Saugiai kaimynystei – Birštono savivaldybės ir policijos dėmesys

Gelbėkit vaikus

IMG_20180726_103718

Viena veiksmingiausių priemonių, kuria siekiama mažinti nusikalstamumą, ‒ saugių kaimynysčių kūrimas.

Saugi kaimynystė – tai kaimynų bendradarbiavimas, padedant policijai ir kitoms institucijoms, stiprinant saugumą gyvenamojoje vietovėje. Lietuvoje saugios kaimynystės modelis grindžiamas glaudžiu policijos, savivaldos institucijų ir pačios bendruomenės bendradarbiavimu.

Policijos statistika rodo, kad įkurtų saugios kaimynystės grupių nariai yra daug dėmesingesni savo aplinkai ir jų gyvenamojoje aplinkoje vykstantiems teisės pažeidimams. Gyventojai labiau prižiūri ir puoselėja savo aplinką: sutvarkytos ir rakinamos laiptinių durys, laiptinėse, kiemuose ir privačių namų teritorijose įrengtas apšvietimas, gyventojai, aktyviau stebėdami savo aplinką, policijai praneša apie galimus teisės pažeidimus ir nusikaltimus, apie jų gyvenamojoje aplinkoje pasirodžiusius įtartinus asmenis.

Birštono savivaldybėje ši priemonė veikia ir duoda gerų rezultatų. Birštono policijos komisariato prižiūrimoje teritorijoje veikia 14 saugios kaimynystės grupių.

Skatinant saugių kaimynysčių veiklą ir vykdant prevencinę programą, finansuojamą Birštono savivaldybės, kriminogeniniu požiūriu labiausiai pažeidžiamoje savivaldybės vietoje –  bendrabutyje, adresu Vienkiemio g. 3, Birštonas, 2018 metais įsteigta saugios kaimynystės grupė ir įrengta vaizdo stebėjimo sistema. Visa techninė įranga sumontuota Birštono savivaldybės finansuojamo projekto lėšomis. Tokio projekto įgyvendinimas, kai bendruomenė glaudžiai bendradarbiauja su policija ir savivalda, turi realią įtaką gyventojų saugumui. Modernia vaizdo stebėjimo vaizdo įranga policija galės atskleisti padarytą nusikalstamą veiką ar kitą teisės pažeidimą. Įrengtos vaizdo stebėjimo kameros dienos ir nakties metu  fiksuoja automobilių stovėjimo aikšteles ir šalia esančią teritoriją.

Birštono policijos komisariatas kartu su Birštono savivaldybe numato ir toliau įgyvendinti saugios kaimynystės skatinimo projektus. Kviečiame Birštono savivaldybės bendruomenę aktyviai burtis į saugios kaimynystės grupes, siekiant didesnio saugumo savo gyvenamojoje aplinkoje. Saugios kaimynystės grupėmis gali tapti daugiaaukščių gyvenamųjų namų ar atskirų gyvenamųjų teritorijų gyventojai.

Dėl saugios kaimynystės grupių kūrimo prašome kreiptis į Birštono policijos komisariatą telefonu

8 698 41952.

Alytaus apskr. VPK Birštono policijos komisariato informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti