Saugi mokslo metų pradžia Jiezne

Mažieji Jiezno vaikų globos namų mokinukai į mokyklą eina gana judriomis miesto gatvėmis. Kad jų kelionė būtų saugi, kad jie būtų gerai matomi kitų eismo dalyvių, kad žinotų svarbiausias saugumo taisykles, pasirūpino viešnios iš Kauno. Rugsėjo 13-ąją smagiame renginyje VšĮ „Saugi pradžia“ projektų vadovė Austėja Bliumkytė – Padgurskienė apdalino globos namuose gyvenančius pradinukus labai naudingomis dovanėlėmis – atšvaitų rinkiniais, kurie tamsėjančiomis rudens dienomis padės vaikams būti saugesniems kelyje į mokyklą ir iš jos. Tačiau atšvaitai – toli gražu dar ne viskas, ko reikia vaikų saugumui. Labai svarbu, kad mažieji žinotų, kaip reikia elgtis gatvėje ir kelyje. Austėją nudžiugino jiezniečių žinios. Geriausiems žinovams ji padovanojo renginio rėmėjų leidyklos „Šviesa“ vaikiškas knygeles. Neliko nuskriausti ir kiti. Visi renginyje buvę vaikai gavo po naują ir įdomią knygelę, smalsiai tyrinėjo krepšius su atšvaitais, rinkiniais piešimui. Išeidami jie nepamiršo padėkoti viešnioms už dovanėles ir apsilankymą.

Įstaiga „Saugi pradžia“ ir Jiezno vaikų globos namai yra geri draugai, pasakoja direktoriaus pavaduotoja Meilė Blekaitienė. Vaikams labai patiko šios įstaigos darbuotojų vasaros pradžioje surengta kūrybinė popietė, per kurias mokytasi gaminti papuošalus, žaislus, dailinti drabužius. Labai malonu, teigia M. Blekaitienė, kad „Saugi pradžia“ pasirūpino ir mažųjų globotinių saugumu. Vaikams eismo taisykles reikia priminti nuolat ir nuolat, o ši pamokėlė kartu su įdomiomis dovanomis bus dar įsimintinesnė.

A. Bliumkytė – Padgurskienė, mokiusi vaikus eismo taisyklių, sako, jog jų įstaiga draugauja su daugeliu šalies švietimo įstaigų, kuriose mokiniams diegia saugaus elgesio namuose, kelyje ir mokykloje taisykles. Be to, su globos namų auklėtiniais vykdomas bendras projektas „Kalėdinės vaikų svajonės“. Vaikai kuria atvirukus, kuriuos įsigyja įvairių įmonių darbuotojai. Svarbu yra tai, kad tuo pačiu padedama išsipildyti vaikų svajonėms, kurias jie užrašo kitoje atvirukų pusėje. Atsirado daug geradarių, panorusių šiuos troškimus išpildyti, nes norinčiųjų dovanoti, dalintis yra labai daug, teigia Austėja.  O renginys „Apsaugokime mūsų ateitį“, kuriame dalyvavo jiezniečiai, yra remiamas UAB „SDG“ ir vyksta jau penkti metai. Juo rūpinamasi kaimo vietovių mokyklų ir globos namų mokinių saugumu kelyje.

Įstaigos „Saugi pradžia“ veiklos kryptis – atsakingų visuomenės narių ugdymas bei savanorystės, labdaros idėjų diegimas. Šie principai ir yra visų renginių vaikams ir suaugusiesiems svarbiausioji paskata. Į šią veiklą ateityje tikimasi įtraukti vis daugiau žmonių, yra ir naujų idėjų kitokioms renginių formoms, norima daugiau orientuotis į jaunimą, padėti jam atrasti vietą visuomenėje. Žinoma, nebus pamiršti ir draugai Jiezne. Čia „Saugios pradžios“ darbuotojai žada apsilankyti dar ne kartą.

Taip pat skaitykite