•  

     

     

     

Santykių ekspertai: pasimatymai su savimi yra būtinybė

vibratoriai moterims

Šiandien vis daugiau kalbama apie sąmoningą laiko sau skyrimą – nenuostabu, kad populiarėja vadinamieji pasimatymai su savimi. Vieni keliauja kavos puodelio, kiti leidžiasi į žygius, skaito, treti – pasineria į gilesnį emocinį bei fizinį savo kūno pažinimą. Tiesa, santykių ekspertai teigia, kad toks laikas atskirai yra vienas sėkmingų santykių elementų. Įdomu, kaip buvimas vienumoje gali pagerinti poros ryšį?

Visapusiškas savęs pažinimas

Ko gero, ne kartą teko girdėti posakį – kad niekas kitas negali padaryti žmogaus laimingu, tik jis pats. Nors skamba banaliai, tačiau poras konsultuojantys specialistai kviečia sau tai priminti kasdien. Gerai pagalvojus, didelė dalis ginčų porose įvyksta dėl nepateisintų lūkesčių, neįgyvendintų tikslų, svajonių. Psichologai pastebi, kad santykiuose kur kas paprasčiau, kai du žmonės yra pilnai atsakingi už savo gerovės kūrimą ir puoselėja ryši, visų pirma, su savimi.

Seksologai laiką vienumoje siūlo išnaudoti savo kūno pažinimui. Jie teigia, kad čia galima taikyti lygiai tą pačią taisyklę – nepažinodami savo kūno, partneriai negali laisvai komunikuoti poreikių ir lūkesčiai lieka nepatenkinti. Kaip tai padaryti? Ekspertai ragina nevengti papildomų priemonių. Elementarus pavyzdys – kokybiški vibratoriai moterims ir žaisliukai vyrams.

Savų pomėgių ir tikslų išlaikymas

Jaučiatės „perdegę“ ir kiekvienas mylimo žmogaus pasiūlymas kažką nuveikti nebeteikia tiek džiaugsmo? Tai labai aiškus ženklas, kad neskiriate laiko sau – savo pomėgiams, tikslams. Psichologai pastebi, kad neretai partneriai per mažai komunikuoja apie tokį poreikį, asmeninius tikslus. Dar liūdnesnės pasekmės tuomet, kai jų tiesiog atsisako.

Tam, kad taip nenutiktų, specialistai siūlo pasimatymus su savimi įtraukti į dienotvarkę. Pažiūrėkite į tai rimtai. Laikas sau nėra savanaudiškas pasilepinimas, veikiau – būtina investicija į asmeninį augimą.

Temų įvairovės atsiradimas

Pasinėrus į santykių kūrimo kelionę, lengva „pamesti“ save, pamiršti individualius pomėgius: savo filmus, knygas, pamėgtus ritualus. Atrodo romantiška? Vis dėlto, bėgant laikui, tai kenkia ne tik individualiai partneriams, bet ir tarpusavio santykiams. Ima trūkti įdomių temų, įtraukiančių diskusijų, pašnekesių, galiausiai, elementaraus augimo. Specialistai rekomenduoja balansą išlaikyti tiek dėl savo, tiek dėl poros gerovės.

Aišku viena – laikas sau nėra egoistiškas pasilepinimas. Tikslingi pasimatymai su savimi prisideda prie kokybiško ryšio formavimo su kitu žmogumi. Neprisimenate, kada paskutinį kartą laiką leidote vieni? Panašu, jog metas pakviesti save į pasimatymą!

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti