Roberto Misiukonio ir Gintarės Žaltauskaitės fotografijų paroda ,,Gyvenimo verpetuose“

paroda

,,Gyvenimo verpetuose”

Gyveni

išliedamas

negailestingai

taurumą,

atlaidumą,

ramybę,

egzistenciją…

MR.

Niekuomet negalėtume sakyti, kad gyvenimas įrėmintas laike. Viskas anaiptol nestovi vietoje. Tu verki, o gyvenimas juoksis. Kita vertus, tik patys nulemiame savo likimus. Kaip ir nebūtume tuo, kas esame, jeigu ne įvykiai, kuriuos patyrėme, aplinka ir mus supę ar vis dar supantys žmonės. Visi pakilimai ar nuosmukiai pagyvina mūsų gyvenimą, kuris sukasi lyg verpetai… Juk žmogus niekuomet nesugrįš ir nepakartos įvykio antrą ar trečią kartą, skirsis laikas, emocijos, reakcija, veiksmai… Visas gyvenimo kelias tarsi susivijusi spiralė, kurią, kad ir kaip norėtume ištiesti – negalime.

,,Gyvenimo verpetuose“ tai bendra fotomenininko Roberto Misiukonio ir jo mokinės, KTU-FOTO studijoje alumnės Gintarės Žaltauskaitės fotografijų paroda. Įžangą į šią parodą jau išvydo Kauno technologijos universiteto bendruomenė, paroda ne tik didesnė, bet ir skiriasi savo sudėtimi, darbais ir nuotaika. Parodoje ,,Gyvenimo verpetuose” siūloma pažvelgti į žmogų ir jo išgyvenimus. Detalės, subtilumas, pastalptis, formos… Būsenos ir jausenos – tarsi nešama istorija apie žmogų. Autoriai tikisi, kad žiūrovai atras nuotraukas, kuriose pažins ir save. Tarp portretų, formų atpažisite ir persikūnijusius autorius autoportretuose.

Parodos iškirtinumas atlikimo technika cianotipija. Tai vienas seniausių atlikimo būdų, kuris lig šių dienų liko mažiausiai pakitęs, reikalaujantis ne tik meniškumo, bet ir proto galios, nes kiekviena sekundė, kiekvienas netinkamas prisilietimas, potepis gali darbą sugadinti arba pagerinti. Tačiau paprastai mes galime pasakyti, kad tai technika, supanti tiek fotografo išorę, tiek vidų. Šiandien fotografija pateikiant su daugiau žiupsnelio subtilumo ir originalumo.

Šią parodą jau pamatė Šiaulių, Tauragės ir Klaipėdos žiurovai ir svečiai.

Savo parodos dalį skiriu Gintarei ir kartu pristatoma ji kaip autorė.

 

 

Autoriai

 

***

Fotografai moteris ir vyras groja ta pačia melodija,

bet sako skirtingus žodžius.

Tai neiprasta Lietuvos fotografijos kasdienybėje,

bet tai ĮDOMU ir prasminga.

 

Aleksandras Macijauskas

 

Parodos atidarymas sausio 18 d. 18.30 val. Birstono kulturos centro fojė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti