Antroje rungtynių pusėje prabudusi „Guosta“ išplėšė pergalę startiniame RKL sezono mače

Skirmantas Donėla

Spalio 23 d. Stakliškių „Guostos“ krepšininkai po dramatiškos kovos paskutinėmis rungtynių su LKSK sekundėmis išplėšė pergalę rezultatu 70:66 (12:20, 15:21, 23:9, 20:15).
Pirmoje rungtynių pusėje buvo graudu žiūrėti į „Guostos“ krepšininkų žaidimą. Kamuolys tarp žaidėjų vaikščiojo lėčiau nei juda vėžliai. Ir toks žaidimas aiškiai atsispindėjo rezultate. Po pirmojo kėlinio Stakliškių krepšininkai turėjo 8 taškų deficitą (12:20), po dviejų Mariaus Petrausko auklėtiniai leido varžovams įgyti 14 taškų persvarą (27:41).

Po didžiosios pertraukos „Guostos“ komandos žaidimas pradėjo gerėti. Krepšininkai pradėjo matyti ne tik krepšį, bet ir laisvus komandos draugus. Trečiasis kėlinys prasidėjo Tomo Mickevičiaus tritaškiu (30:41), o kėliniui įpusėjus komandas skyrė dešimt taškų (36:46). Antroje trečiojo kėlinio pusėje „Guostos“ krepšininkai galingai spurtavo ir prieš lemiamą kėlinį turėjo su varžovais lygias galimybes (50:50).
Ketvirtajame kėlinyje ne viskas klostėsi taip, kaip Stakliškių komandai norėjosi. Kėlinio pradžioje varžovai įgijo keturių taškų pranašumą (51:55). T. Mickevičius pataikė dar vieną tritaškį ir skirtumas sumažėjo iki vieno taško (54:55). Du taškus ir baudos metimą pelnė prabilęs Robertas Ruzgaitis ir „Guostos“ komanda pirmą kartą persvėrė rezultatą savo naudai (57:55). Varžovai pataikė tritaškį ir akimirkai atgaivino savo galimybes laimėti rungtynes (57:58).

Tiesa, Tautvydo Švedo tritaškis vėl pradžiugino Stakliškių komandos sirgalius (60:58). Per likusias keturias minutes „Guostos“ komanda jau neleido LKSK krepšininkams pirmauti. Likus iki mačo pabaigos 14 sek. rezultatas buvo dar lygus (66:66). T. Mickevičiaus prasiveržimas baigėsi dviem taškais (68:66) ir galimybe pelnyti dar vieną tašką. Deja, baudos metimas skriejo pro šalį, bet sėkmingai sužaidęs Tadas Padegimas atkovojo kamuolį ir pelnė du taškus (70:66). Varžovų ataka nebuvo rezultatyvi ir Stakliškių „Guostos“ krepšininkai šventė dramatišką pergalę startiniame RKL čempionato mače.

„Guostai“ po 14 taškų pelnė Tomas Mickevičius ir Tadas Padegimas , 12 – Eduardo Straigio sąskaitoje.

LKSK gretose 21 tašką pelnė Gediminas Žukas, 15 – Karolis Birieta.