Rekonstruojama ir gerinama Nemajūnų dienos centro infrastruktūra

Gelbėkit vaikus

Šiuo metu Birštono savivaldybės administracija įgyvendina projektą „Nemajūnų dienos centro infrastruktūros gerinimas modernizuojant materialinę bazę“. Jo metu numatyta rekonstruoti Nemajūnų dienos centro pastatą, suprojektuojant patalpas pastogėje, bei priklausinius tinkamam pastato eksploatavimui. Atsižvelgiant į 2007-2013 m. Sanglaudos skatinimo veiksmų programos antrojo prioriteto „Viešųjų paslaugų kokybė ir prieinamumas: sveikatos, švietimo ir socialinė infrastruktūra“ ir „Nestacionarių socialinių paslaugų infrastruktūros plėtra“ antrojo etapo projektų finansavimo sąlygų aprašą, patvirtintą Lietuvos Respublikos Socialinės apsaugos ir darbo ministro 2009 m. gruodžio mėn. įsakymu ir Birštono savivaldybės administracijos pateiktą paraišką pasinaudoti ES fondų lėšomis, buvo priimtas sprendimas įgyvendinti šį projektą. Nemajūnų dienos centro infrastruktūros gerinimo projekto įgyvendinančioji institucija yra VšĮ Centrinė projektų valdymo agentūra.
Projekto metu numatyta rekonstruoti Nemajūnų dienos centro pastatą, įrengti apie 200 kv. m. palėpę, suformuoti patalpų pertvaras, atlikti apdailos darbus, įrengti šildymo, vėdinimo, vandentiekio ir nuotėkų sistemas. Taip pat numatoma modernizuoti mišrią socialinių paslaugų įstaigą „Nemajūnų dienos centras“, sukurti infrastruktūrą dienos socialinės globos paslaugų tiekimui trims gyventojų grupėms: vaikams su negalia, suaugusiems su negalia ir senyvo amžiaus žmonėms.
Rekonstruotame Nemajūnų dienos centre planuojama įrengti liftą, skirtą neįgaliesiems. Palėpėje bus įrengti 7 gyvenamieji kambariai ir vienas poilsio, laisvalaikio kambarys. Projektuojant numatyta, kad kiekvienas apgyvendinimo kambarys bus nudažytas skirtinga pasteline spalva, o koridoriuje bus suderintas dviejų atspalvių dekoras, sujungiant jį su grindų spalviniu sprendimu. Projektas prisidės prie nacionalinės darnaus vystymosi strategijos įgyvendinimo socialinėje ir ekonominio augimo srityse. Tokiu būdu padidės nestacionarių paslaugų įvairovė neįgaliems ir senyvo amžiaus žmonėms, bus mažinama socialinė neįgaliųjų bei senyvo amžiaus žmonių atskirtis, o juos prižiūrintiems asmenims bus sudarytos sąlygos grįžti į darbo rinką.
Projekto „Nemajūnų dienos centro infrastruktūros gerinimas modernizuojant materialinę bazę“ rezultatais galės naudotis visi žmonės, kuriems ar kurių artimiesiems bus reikalingos nestacionarinės socialinės paslaugos.

Birštono savivaldybės informacija

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti