Reitingai. Skriaudžių pagrindinė mokykla – viena iš didžiausią pridėtinę vertę sukuriančių mokyklų šalyje

IMG_2882

Vidmantas Venclovas

Žurnalas „Reitingai“, pristatydamas 2016–2018 metų šalies mokyklų pasiekimus, tarp didžiausią pridėtinę vertę sukuriančių švietimo įstaigų įvardino ir Skriaudžių pagrindinę mokyklą.

Tai nedidelė kaimo mokykla, kurioje mokosi ne tik Skriaudžių, bet ir aplinkinių Prienų rajono ir Kazlų Rūdos savivaldybių vaikai. Mokyklos kolektyvas stabilus, o įstaigos direktorė Renata Liagienė prieš mokslo metų pradžią patirties sėmėsi Suomijoje. Didžiausią pridėtinę vertę sukuriančios mokyklos vadovė teigė, jog negalima lyginti Lietuvos ir Suomijos švietimo sistemų, nes pagrindinio tikslo įgyvendinimo bazė labai skirtinga. Suomijos sistemos pagrindas yra mokytojas ir jo kūrybiškumas bei kiekvieno mokinio tobulėjimas atskirai be jokių testų ir lyginimų. Lietuvoje testai tapo visos sistemos pagrindu, o mokytojai daug laiko skiria ne kūrybiškumui vystyti, o planų ir ataskaitų pildymui. Tiesa, Renata Liagienė sakė, jog kolektyvas mokykloje tikrai yra kūrybiškas ir pasišventęs darbui su vaikai, o mokytojams sudaromos sąlygos tobulėti ir semtis patirties svetur. Vienos efektyviausių šalyje mokyklos direktorė mano, jog Suomijos patirtį galima būtų panaudoti pradinukų klasėse.

Mokslo metu pradžioje Skriaudžių pagrindinėje mokykloje buvo atidaryta trečioji priešmokyklinė vaikų grupė. Ir tai rodo, kad ši įstaiga turi gerą vardą tarp vaikučių tėvų.

Deja, bet labai liūdna, kad tokia pažangi ir efektyvi mokykla neturi tinkamo stadiono kūno kultūros pamokoms vesti. Dar liūdniau, kad rajono valdžia neplanuoja jį įrengti.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti