Rajono sporto žaidynėse – Prienų seniūnijos dominavimas ir dalyvių mažėjimo tendencija

Povilas Reibutis

Rugpjūčio 29 d. Prienuose šurmuliavo rajono seniūnijų sporto žaidynės, kuriose jėgas 11 sporto rungčių išbandė visų Prienų rajono savivaldybės seniūnijų atstovai. Deja, bet tik Prienų seniūnija sugebėjo išstatyti komandas visose rungtyse.

Balbieriškio seniūnijos komandos varžėsi 10 sporto šakių varžybose, Jiezno ir Pakuonio – 8, Naujosios Ūtos – 6, Stakliškių – 4, Šilavoto – 3, Veiverių ir Ašmintos – 2, Išlaužo – 1.

Prienų seniūnijos komandos dominavo ne tik dalyvių skaičiumi, bet ir iškovotomis prizinėmis vietomis. A. Matulevičiaus kariauna iškovojo 10 pirmųjų ir vieną antrąją vietas. Tik Prienų paplūdimio tinklininkės liko antros, o šioje rungtyje triumfavo, gan netikėtai, Balbieriškio seniūnijos tinklininkės, vedamos „Utenos“ komandos krepšininkės Ritos Žilinskaitės.

7 prizines vietas iškovojo Balbieriškio, 4 – Jiezno, 3 – Pakuonio, po 2 – N. Ūtos, Veiverių, po 1 – Ašmintos ir Išlaužo seniūnijų komandos.

Bendroje įskaitoje, kaip ir buvo prognozuojama, laimėjo Prienų seniūnija (320 taškų), antrąją vietą iškovojo Balbieriškio (227 taškai), o trečiąją Jiezno (189 taškai) seniūnijų komandos.

Futbolo varžybose dėl nugalėtojo vardo kovojo 7 seniūnijų komandos. Jei Veiverių komandos užimtą trečiąją vietą galima priskirti prie sensacijos, tai finalinė kova tarp Prienų ir Balbieriškio seniūnijų komandų buvo laukiama.

Šešių seniūnijų komandos stojo į kovą vyrų krepšinio turnyre, 4 – veteranų ir 1 – moterų. Vyrų ir veteranų grupėse laimėjo favoritais laikomos Prienų seniūnijos komandos.

Kaip visada, ilgiausiai užtruko vyrų paplūdimio turnyras, kuriame žaidė 7 seniūnijų komandos. Moterų turnyre varžėsi penkios komandos.

Jei vyrų varžybose nugalėjo favoritai Prienų seniūnijos tinklininkai, tai moterų turnyre Balbieriškio tinklininkių pergalė buvo gan netikėta.

Šaškių (6 komandos) ir šachmatų (4) varžybose nugalėjo taip pat favoritai – Prienų seniūnijos komandos.

Septynių seniūnijų komandos jėgas išbandė prie smiginio lentos. Nors Prienų seniūnijos komanda buvo įvardijama potencialiu laimėtoju, kova dėl nugalėtojų vardo vyko arši.

Prienų komanda laimėjo, bet labai nedaug aplenkė gerai pasirodžiusias Jiezno ir Pakuonio seniūnijų komandas.

Virvių traukimo varžybose dėl nugalėtojų palmių vainiko ryžosi kovoti keturių seniūnijų komandos – Prienų, Jiezno, Balbieriškio ir Pakuonio.

Prienų komanda patvirtino savo pranašumą, bet ir kitos pasirodė neblogai.

Stalo teniso kovos vyko tarp penkių seniūnijų komandų. Prienų komanda laimėjo, o kitos prizinės vietos atiteko Ašmintos ir Balbieriškio komandoms.

Seniūnijų atstovai apgailestavo, jog sporto žaidynėse leidžiama dalyvauti tik nuo 21 metų amžiaus. Anot jų, būtina leisti dalyvauti ir jaunesniems žmonėms. Jei tai prieštarauja žaidynių nuostatams, tai vertėtų surengti tuo pat metu jaunimo žaidynės. Toks formatas leis pritraukti didesnį dalyvių skaičių iš kaimiškų seniūnijų, nekalbant apie Prienus.

Seniūnijų atstovų teigimu, rajone ne taip jau daug organizuojama varžybų jaunimui, todėl toks sporto žaidynių formatas būtų patrauklus ir naudingas.