• prienuspauda

     

     

     

     

Rajono seniūnijų žaidynėse – mažėjantis dalyvių skaičius ir nepasitenkinimo balsai

_IGP4619

Povilas Reibutis

Rugpjūčio 27 d. Prienuose vyko tradicinės rajono seniūnijų žaidynės. Į varžybas atvyko visų seniūnijų (10) atstovai, bet tik vienos seniūnijos sportininkai dalyvavo visose rungtyse. Tai Prienų seniūnija (seniūnas Algimantas Matulevičius), kuri neoficialioje seniūnijų rikiuotėje buvo nepralenkiama (304 taškai). Prieniškiai iškovojo 8 pirmąsias, 1 antrąją ir 2 trečiąsias vietas. Antroji vieta atiteko Balbieriškio seniūnijai (194,5 taško). Balbieriškiečiai nepristatė futbolo ir  virvės traukimo komandų, o kitose rungtyse iškovojo 6 prizines vietas, bet nugalėti nei vienoje nepavyko. Trečiąją vietą iškovojo Veiverių  seniūnijos atstovai (128,5 taško), nors dalyvavo tik 5 iš 11 rungčių. Veiveriškiai triumfavo futbolo ir krepšinio (vyrų) varžybose, dviejose rungtyse iškovojo prizines vietas.

Toliau rikiavosi Jiezno seniūnija (124 taškai, 6 rungtys), Pakuonio (115,6 taškai, 6 rungtys), Naujoji Ūta (77 taškai, 4 rungtys), Išlaužo (67 taškai, 4 rungtys), Stakliškių (34,5 taškai, 2 rungtys) ir Ašminta (30 taškų, 2 rungtys).

Visos seniūnijos dalyvavo smiginio rungtyje (10), 8 komandos varžėsi vyrų krepšinio, 6 – šaškių varžybose. Tik viena komanda buvo pasiruošusi traukti virvę.

Po varžybų seniūnai dalyvavo mini apklausoje, kurios metu buvo bandoma išsiaiškinti mažą seniūnijų gyventojų aktyvumą.

Seniūnai tvirtino, kad pasirinkta data visiškai netinka tokio masto varžyboms, taip pat mažosioms seniūnijoms sudėtinga suformuoti komandas, nes yra įvestas amžiaus cenzas (20 m. ir vyresni). Buvo išsakytos mintys, kad rajono seniūnijų žaidynių išvis nereikia organizuoti. Anot seniūnų, geriau būtų solidžiau paremti seniūnijose vykstančias sporto žaidynes.

Taip pat buvo pasiūlyta atskirų sporto šakų varžybas rengti visus metus ir kaskart kitoje seniūnijoje, priderinant prie ten vykstančių tradicinių renginių. Štai, stakliškiečiai galėtų organizuoti seniūnijų krepšinio varžybas P. Kundroto turnyro metu.

Apie seniūnijų žaidynių organizavimo subtilybes kalbėta daug ir audringai. Pasak pašnekovų, varžybų formatas turi būti keičiamas, bet tada atsiranda dilema – dalyvavimas šalies zoniniame ir finaliniame seniūnijų žaidynių etapuose.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti