•  

     

     

     

     

Rajono savivaldybės įrengtose patalpose – pirmasis saviizoliaciją pasirinkęs gyventojas

Pav1

 kvitrina.com

Jiezno paramos šeimai centre, kurį Prienų rajono savivaldybė pasirinko kaip saviizoliacijos vietą, apgyvendintas pirmasis gyventojas. Tai iš užsienio grįžęs rajono gyventojas.

Yra žinoma, kad ne vienas rajono gyventojas yra saviizoliacijoje savo namuose arba sodo nameliuose. Visi jie neseniai grįžo iš kitų šalių. Deja, bet, pasak Prienų rajono savivaldybės Ekstremalių situacijų komisijos pirmininkės, Administracijos direktorės Jūratės Zailskienės, savivaldybė neturi informacijos, kiek rajono gyventojų yra grįžę iš užsienio ir yra saviizoliacijoje. Tokios informacijos neturi ir valstybės institucijos. Komisijos pirmininkė teigė, jog savivaldybės darbuotojai viską daro, kad būtų pasirūpinta gyventojų saugumu, bet Sveikatos apsaugos ministerija nurodymus keičia vos ne kasdien.

34698-1

Paruoštas mobilusis koronavirusui tirti punktas gali ir nepradėti veikti, nes jau gautas aiškinamasis raštas, jog Prienų rajonas patenka į Kauno zoną ir tikrintis rajono gyventojai turi tenai. Savivaldybė yra paruošusi du specialius mikroautobusus, kuriuose vairuotojo vieta visiškai atskirta nuo keleivių. Tokiais autobusais bus pervežami žmonės, kuriems reikės vykti į saviizoliacijas vietas, o gal ir užsikrėtusieji. Jūratė Zailskienė patikino, jog darbui su paruoštais autobusais jau atrenkami vairuotojai. Jie bus aprūpinti specialia apranga. Šiuo metu darbui jau yra pasiruošę 14 vairuotojų. Penki dėl įvairių priežasčių atsisakė dirbti. Kaip bus pasielgta su atsisakiusiais, komisijos pirmininkė neatsakė, bet priminė, jog atlyginimas gaunamas už darbą.

Savivaldybės administracijos direktorė taip pat pranešė, jog rajone yra sukaupta pakankamai apsauginių priemonių. Vietinės įmonės siuva apsaugines kaukes, siūlo kitas paslaugas. Savivaldybė gauna paramą iš verslininkų. Štai Balbieriškio bažnyčios mecenatas, bendrovės „Teltonika“ steigėjas ir savininkas Arvydas Paukštys pervedė savivaldybei 50 000 eurų.

unnamed

Prienų ligoninės direktorė Jūratė Milaknienė patvirtino, jog jos vadovaujamoje įstaigoje saviizoliavosi 3 darbuotojai, nes jų aplinkoje yra žmonių, kurie grįžo iš užsienio. Pasak direktorės, visi darbuotojai vaikšto su apsauginėmis kaukėmis, kad galėtų apsaugoti vieni kitus.

J. Milaknienės tvirtinimu, ligoninė imasi visų įmanomų saugumo priemonių. Priėmimo skyrius visiškai izoluotas, o gydytojai priima pacientus su apsaugos kostiumais.

Ligoninė pabandė užsakyti per Sveikatos apsaugos ministeriją greitųjų koronaviruso testų, bet gerų žinių nesulaukė. Todėl užsakė 500 jų per gamintojų atstovus.

Ligoninės vadovės teigimu, situacija tikrai baugina, todėl būtina griežtai laikytis saugumo rekomendacijų.    

Taip pat skaitykite

2 komentarai

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti