R.Brazauskas: „Sieksime įvesti daugiau tvarkos ir pakelti čempionato prestižą“

RomualdasBrazauskas_1_1_1_1_1Šiuo metu Tarptautinės krepšinio federacijos (FIBA) paskyrimu teisėjų seminare Japonijoje paskaitas ir praktinius užsiėmimus vedantis naujasis Lietuvos krepšinio lygos (LKL) generalinis direktorius Romualdas Brazauskas ketina ir toliau kelti reprezentacinės šalies lygos pajėgumą.

„Kitąmet turime planų dar labiau stiprinti Lietuvos čempionatą. Sieksime, kad Kauno „Žalgiris ir Vilniaus „Lietuvos rytas“ ateityje žaistų kuo daugiau rungtynių“, – teigė R. Brazauskas.

Nuo Naujųjų generalinio direktoriaus pareigas pradėjęs eiti vienas geriausių Europos arbitrų jau spėjo aptarti bendradarbiavimo galimybes su Kūno kultūros ir sporto departamento (KKSD) vadovu Klemensu Rimšeliu. R. Brazauskas interviu metu naujienų portalui Alfa.lt vylėsi, kad priimant lygai svarbius sprendimus klubai bus geranoriški, o LKL organizacijoje pavyks įvesti daugiau kontrolės ir tvarkos.

 Reikalavimai didės

 Kokius klausimus aptarėte su KKSD vadovu K. Rimšeliu? – paklausėme lygos generalinio direktoriaus.

Kalbėjome apie bendradarbiavimo galimybes. LKL yra viena didžiausių ir populiariausių sporto organizacijų Lietuvoje. Svarstėme šalies regionų perspektyvas, o konkrečiai, naujų bazių statybą. Visi klubai, kurie svajoja ateiti į aukščiausią lygą, privalo išspręsti arenų klausimą. Šiemet minimalus reikalavimas yra 800 sėdimų vietų, tačiau kitąmet jis didės. Praktiškai visos dabar lygoje žaidžiančios komandos gali pasigirti bent 1 200 žiūrovų talpinančiomis arenomis.

 Kodėl Lietuvoje vyrauja praktika „Žvaigždžių dienos“ vietą paskirti likus vos keliems mėnesiams iki renginio datos?

NBA lyga tokių renginių vietas paskelbia dar prieš 2-3 metus, nes joje varžosi itin finansiškai stabilūs klubai, kurie turi šiam renginiui tinkamas arenas. Jie „Visų žvaigždžių savaitgalį“ gali rengti bet kuriame mieste ir tai daro rotacijos principu. Lietuvoje „Žvaigždžių dienai“ tinka tik didžiausios šalies arenos, talpinančios ne mažiau 5 tūkstančių žiūrovų, nes šis renginys negali būti finansiškai nuostolingas. Analizuojame, kur galėtų būti didžiausias susidomėjimas, todėl esame priversti renginio datą ir vietą derinti kasmet.

Lietuvos krepšinio federacija (LKF) praėjusiais metais išbandė naujovę – Alytuje surengė NBA „Visų žvaigždžių savaitgalio“ tipo šventę. Kaip manote, ar tokie ir panašūs renginiai pasiteisina? Ar esate numatę bendradarbiavimo projektų su LKF?

Kol kas bendrų renginių neplanuojame. Ateityje visko gali būti, tačiau LKF yra atsakinga už visų amžių jaunimo, vyrų ir moterų rinktines bei masinio krepšinio skatinimą. Tuo metu mes orientuojamės į LKL dalyvaujančių klubų veiklą, todėl kol kas neketiname organizuoti renginio, kuris apimtų įvairaus amžiaus grupes. Be to, LKL „Žvaigždžių dieną“ kasmet tiesiogiai transliuoja televizija, todėl turime ir laiko limitą, kuris dažniausiai siekia 3 valandas.

„Sakalų“ bėdos vis dar kabo ore

 

Ar esate sulaukę kokių nors žinių iš suspenduoto Vilniaus „Sakalų“ klubo finansinės situacijos?

Kol kas jokios žinios manęs iš jų pusės nepasiekė. Įvykdyti visas būtinas sąlygas „Sakalai“ turi iki kito sezono pradžios. Klubas pats turi būti tuo suinteresuotas ir šiuo klausimu rodyti iniciatyvą. Šiuo metu „Ekinstos“ salė neatitinka lygos reikalavimų, reikalinga jos rekonstrukcija. Klubui svarbiausia išspręsti finansines problemas, nes laiko dar yra.

Pagal LKL nuostatus paskutinę vietą užėmusi komanda automatiškai krenta į žemesniąją lygą. Tačiau jeigu Nacionalinės krepšinio lygos (NKL) čempionė neatitiks kriterijų, šalies pirmenybių autsaideris turės šansą pasilikti?

Tokia galimybė yra. Tai spręsime pasibaigus LKL čempionatui. Jeigu Susiklosčius jūsų minėtai situacijai, galutinį sprendimą priims LKL valdyba. Jeigu paskutinę vietą užėmęs klubas lygoje liks, tada jam nereiks mokėti stojamojo 350 tūkstančių litų mokesčio.

 Kels prestižą ir reikalaus tvarkos

Šiemet lyga ėmėsi paprastų, tačiau efektyvių veiksmų – pradėjo daugiau komunikuoti su gerbėjais, pastebimai pakilo lygos populiarumas. Pritariate tai minčiai, kad būtent šalies čempionatas, o ne regioninės lygos pats svarbiausias?

Be abejo, to ir siekiame. Kitąmet turime planų dar labiau stiprinti šalies čempionatą. Sieksime, kad kuo daugiau rungtynių LKL čempionate žaistų „Žalgiris ir „Lietuvos rytas“. Ne paslaptis, kad jų žaidimas kelia didžiausią susidomėjimą ir kartu verčia pasitempti kitas komandas.

Rusijos čempionatas yra sutapatintas su VTB Vieningosios lygos turnyru, todėl Maskvos CSKA ar Kransodaro „Lokomotiv“ tikrai nepervargsta. Tuo metu „Lietuvos rytas“ ir Klaipėdos „Neptūnas“ žaidžia trijose lygose. Šiuo metu turime daug klaustukų, kurie turės būti išspręsti. Visgi tai darysime vasarą, kuomet su klubais susėsime už derybų stalo ir aptarsime kito sezono gaires.

 Ilgą laiką vadovavote BBL pirmenybėms. Kaip manote, ar ši lyga neprarado savo identiteto ir vis dar yra reikalinga lietuvių klubams?

Taip, lygos populiarumas sumažėjo, nes joje neliko stipriausių Baltijos klubų – „Lietuvos ryto“, „Žalgirio“, Rygos VEF, Talino „Kalev“. Kita vertus, dalyvauti BBL pirmenybėse nėra jokios prievartos. Tai komandos daro savanoriškai, nes joms trūksta tarptautinių rungtynių patirties. Profesionaliems klubams tiek rungtynių, kiek šiuo metu suteikia LKL, neužtenka. Už minimalias išlaidas jie gauna kovas su užsienio klubais. Kaip bebūtų, ta patirtis yra kitokia, negu būtų visuomet žaidžiant su tomis pačiomis Lietuvos komandomis. Minčių apie lygos reorganizavimą yra, bet galutinius sprendimus priimsime po sezono.

Buvęs lygos gen. direktorius Linas Gilys skundėsi, kad jo rankos surištos, mat viską valdo patys klubai. Kaip žadate spręsti šią problemą?

Manau, daug kas priklauso nuo lygos bei klubų atsinešimo ir geranoriškumo į sprendžiamas problemas. Iš mūsų pusės turėtų būti didesnė kontrolė, o tada atsiras ir daugiau tvarkos.

 Kokius ryšius palaikote su LKL prezidentu Remigijumi Milašiumi? Koks jo indėlis į bendrą lygos veiklą?

Su prezidentu bendraujame beveik kasdien. Jis gauna svarbiausią informaciją kas vyksta LKL. Prezidentas labai aktyviai dalyvauja lygos veikloje nuo pat jo išrinkimo praėjusią vasarą, ypač formuojant lygos biudžetą.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti