Puikiai įvertinta Birštono centralizuoto šildymo tiekimo sistema

Lietuvoje 6 savivaldybių centralizuoto šilumos tiekimo sistemos, tarp jų ir Birštono buvo įvertintos ir joms suteiktos ženklinimo etiketės.

Sistemas įvertino ir etiketes suteikė 10-yje šalių vykdytas „Ecoheat4cities“ projektas, kuris sukūrė centralizuoto šilumos ir vėsumos tiekimo sistemų veiksmingumo vertinimo sistemą, leidžiančią įvertinti šilumos tiekimo sistemų energinį ir aplinkosauginį veiksmingumą.

Birštono kurorto centralizuoto šilumos tiekimo sistema yra įvertinta energijos išteklių naudojimo efektyvumo, anglies dioksido emisijų ir atsinaujinančių išteklių naudojimo požiūriu pagal „Ecoheat4cities“ projekto metu parengtus centralizuoto šildymo tiekimo sistemų vertinimo ir ženklinimo kriterijus ir atitinka 1-3 klasių reikalavimus pagal 7 klasių ženklinimo sistemą.

Trys ženklinimo kriterijai: atsinaujinamumas, išteklių naudojimo efektyvumas (pirminės energijos rodiklis) ir CO2 emisijos / išmetami teršalai atspindi „ES 2020“ tikslus, ir tokiu būdu leidžia suinteresuotoms šalims iš visos Europos pamatyti ir parodyti, kaip centralizuotas šildymas ir vėsinimas gali padėti pasiekti ES energetikos tikslus ir įvertinti pagrįstą centralizuotą šilumos ir vėsumos tiekimą (CŠVT) kaip konkurencingą ir gyvybingą alternatyvą Europos šildymo ir vėsinimo rinkoje. Svarbu paminėti ir tai, kad šis įvertinimas (ženklinimas) leidžia palyginti sistemas pagal jau minėtus tris faktorius ir suteikia sistemai pridėtinę vertę bei ekologiškumo įvaizdį visuomenės ir kitų sistemų atžvilgiu.

„Ecoheat4cities“ projektas skatina sąmoningumo ir žiniomis (mokslu) pagrįstą centralizuoto šilumos ir vėsumos tiekimo CŠVT sistemų priimtinumą, sukuriant savanorišką ekologiško šilumos tiekimo ir vėsinimo ženklinimo sistemą. Ženklinimas suteiks naudingos informacijos apie pagrindinius energinius CŠVT sistemų parametrus suinteresuotiesiems projekte dalyvaujančiose šalyse ir visoje Europoje, įskaitant vietos politikus, kitas CŠVT įmones, piliečius bei susijusių pramonės šakų atstovus.

Išsamesnė informacija apie „Ecoheat4cities“ projektą pateikiama LŠTA tinklalapyje adresu: http://www.lsta.lt/lt/pages/apie-asociacija/kiti-projektai arba projekto tinklalapyje: http://www.ecoheat4cities.eu/en/

Birštono savivaldybės informacija

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti