Pūga didelių bėdų nepridarė

Sekmadienį prasidėjusi pūga pasidarbavo gana uoliai, tačiau labai didelių problemų seniūnijose nesukėlė. Vienur užpustyti keliai pradėti valyti jau nuo ankstyvo ryto, kitur dar laukiama atvykstančios technikos. Visu smarkumu Jiezną, gyvenvietes ir kaimus nuo sniego vaduoja Jiezno seniūnijoje besidarbuojantys UAB „Hidrosta“ pasamdyti ūkininkai, tos pačios įmonės technika triūsia ir Ašmintos seniūnijoje. UAB „Bijamita“ rūpinasi Šilavoto seniūnijos nepravažiuojamais keliais, netrukus laukiama jų pasirodant ir Pakuonio seniūnijoje. Pasak seniūno Audriaus Narvydo, yra vienas kitas užpustytas kelias, tačiau dėl to kelti paniką tikrai neverta, nes anksčiau ar vėliau visais bus pasirūpinta, o kur labai prireiks privažiuoti kad ir „Greitajai pagalbai“, susitarta su ugniagesiais, kad šie patalkintų bėdos ištiktiems žmonėms.

Nuo ankstaus ryto sunkiai pravažiuojamuose Stakliškių seniūnijos keliuose dirba Prienų kelių tarnybos technika, nors, kaip sakė seniūnas Gintautas Kaminskas, buvo sugedęs vienas traktorius, tačiau dėl to sunkumų nekilo, dirbama ir toliau, ko gero, rytdienai liks nedaug neišvaduotų nuo pusnių vietovių. Tos pačios tarnybos darbu patenkinti ir Balbieriškio seniūnijos gyventojai, nors, žinoma, ne visur suspėta iki šio laiko nuvalyti, nes didžiausias tarnybos dėmesys tenka regioniniams ir didesniems rajono keliams.

Neišvažiuojamais keliais susirūpinę Naujosios Ūtos seniūnijos darbuotojai, bet čia darbuojasi UAB „Dambravos agroservisas“ technika, kuri, kaip tikimasi, per dieną turėtų įveikti didžiąją daugumą užpustytų kelių. Šiek tiek nerimauja vis dar laukiantis atvykstančių UAB „Radė“ darbuotojų Išlaužo seniūnijos seniūnas Tomas Skrupskas. Gyventojai skambina, teiraujasi, kada bus imtasi valyti kelius, nes kyla sunkumų, bandant nuvykti į mokyklą, darbą ar parduotuves. Seniūno manymu, geriau susipažinęs su esama situacija, jis turės imtis ieškoti būdų, kad ateityje keliai būtų prižiūrimi operatyviau. Ta pati įmonė darbuojasi ir Veiverių seniūnijoje, kurios seniūnas Vaclovas Ramanauskas priekaištų UAB „Radė“ neturi, keliai seniūnijoje valomi nuo pat ryto, nors jų ir yra gana daug užpustytų ir sunkiai arba visai nepravažiuojamų.

Nors ne visur suspėta nuvalyti kelius, kai kuriose vietovėse jie bus valomi dar ir sekančiomis dienomis, bet, kaip sakė seniūnijų atstovai, gyventojai į situaciją reaguoja gana ramiai. Sulaukiama gana daug skambučių su prašymais, pranešimais apie padėtį, tačiau nei pykčių, nei ypatingos baimės nėra – žmonės mato, kad darbai vyksta, o kas su automobiliu įklimpsta pusnyje, pasidarbuoja kastuvu, sulaukia pagalbos iš geranoriškų vairuotojų. Ne visur galėjo atvažiuoti ir mokykliniai autobusai, bet dėl to, tikriausiai, nerimavo tik tėvai ir mokytojai, o vaikai, reikia manyti, džiaugiasi pailgėjusiu savaitgaliu. Paskutinis žiemos pasispardymas – taip mano daugelis kalbintųjų ir todėl, ko gero, nepuola nerimauti ar labai pykti dėl sunkiau prasidėjusios dienos.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti