• Baneris_KVitrina_LVSO_Meilės lyrika_560x200  Stovyklos datos 06.13-06.17 07.11-07.15_ 07.18-07.22_ 08.01-08.05_ 08.08-08.12_

     

     

     

Apie profesijas

Skriaudžių pagrindinėje mokykloje visą savaitę vyko pradinių klasių ir priešmokyklinio ugdymo grupės projektas „Mūsų profesijos“. Projekto tikslas – susipažinti su įvairiomis profesijomis. Projektą inicijavo pradinių klasių vyr. mokytoja Neringa Sincevičienė.

Pirmadienį buvo vykdoma apklausa „Mūsų tėvelių profesijos“ ir „Kuo norėčiau būti užaugęs“.

Antradienį pradinukai lankėsi A. Majaus karšykloje – verpykloje. Ten susipažino su senovės amatais, stebėjo, kaip kedenamos, karšiamos ir verpiamos vilnos, kaip sukami siūlai. Šeimininkas ne tik įdomiai papasakojo apie savo darbą, bet ir padovanojo vilnų kalėdiniams darbeliams.

Trečiadienį vaikai piešė piešinius „Mano svajonių profesija“, kuriais papuošė mokyklos fojė.

Ketvirtadienį mokiniai stebėjo Kauno vyriausiojo policijos komisariato kinologų grupės kinologo R. Eidininko dresuojamų tarnybinių šunų pasirodymą. Jis papasakojo apie kinologo profesiją, pademonstravo šunų Boso ir Lapės paklusnumo komandas, nusikaltėlio sulaikymo operaciją, atsakė į mokinių klausimus.

Penktadienį vyko baigiamasis projekto ,,Mūsų profesijos“ renginys – „Profesijų diena“. 2 klasės mokiniai ir mokytoja Rima Šiškauskienė visus pasitiko savo klasėje ir pristatė tautodailininkę, vytinių juostų audėją Viliją Ratautienę, kuri, pasipuošusi senoviniais rūbais, pravedė puikią edukacinę pamoką „Juostos lietuvių kultūroje: papročiai ir simbolika“. Ji ne tik papasakojo mokiniams apie senuosius amatus, mokė austi, bet ir uždavė klausimų, teikė prizus. Visi pasipuošė savo pačių austomis draugystės apyrankėmis.

Toliau šventė tęsėsi Skriaudžių laisvalaikio salėje. Priešmokyklinio ugdymo grupės mokiniai kartu su muzikos mokytoja V. Pučkiene ir dainele „Ėsk, karvute“ pristatė ne tik melžėjos profesiją, bet ir Ievutės mamytę Gretą Selvinavičienę ir Linutės mamytę Žydrūnę Anusevičienę, kurios dirba melžėjomis ūkininkų fermose. Jos papasakojo apie savo darbą, parodė prietaisus, su kuriais melžiamos karvės. Mokytoja V. Deltuvienė parodė filmukus apie tai, kaip melžiamos karvės Vokietijos fermose. Nuotaiką praskaidrino „sveikos“ ir „sergančios“ karvutės balsai.

Pirmokai savo nuotaikingu vaidinimu ne tik pristatė gydytojo profesiją, bet ir Dovo tėvelį gydytoją ortopedą traumatologą Algirdą Guzelį. Jis susirinkusiems papasakojo apie sunkų gydytojo darbą, parodė įvairių traumų ir lūžių nuotraukas.

Trečiokės labai gražia dainele apie žaisliukus ir draugus (mokytoja V. Naudžiūtė) pristatė buvusį Skriaudžių mokyklos mokinį generolo Romualdo Giedraičio artilerijos bataliono vadą majorą Tomą Masaitį, kuris labai įdomiai ir savitai papasakojo apie Lietuvos kariuomenę, parodė filmus. Tomas Masaitis trečiokus pamokė rikiuotės pratimų. Jis labai džiaugėsi sugrįžęs į mokyklą daugiau kaip po 20 metų. Pastebėjęs, kaip mokiniai susidomėjo šia profesija, pakvietė juos atvykti pavasarį į dalinį Rukloje. Žadėjo surengti trasą miške, paruošti užduočių ir programą, pavaišinti kareiviška koše.

Pasipuošę virėjų kepurėmis, ketvirtokai (mokytojos A. Kiškienė ir V. Pučkienė) linksma dainele pristatė virėjos profesiją ir Dovo mamytę Jurgitą Guzelienę. Ji papasakojo apie savo profesiją, kuri jai labai patinka, atsakė į mokinių klausimus, o paruoštus namų darbus po renginio pristatė susirinkusiems svečiams.

Mokytoja N. Sincevičienė pateikė mokinių apklausos „Kuo būsime užaugę“ rezultatus. Vieni norėjo būti pilotais, archeologais, automobilių mechanikais, ūkininkais, kiti audėjomis, kirpėjomis, kinologėmis, grožio salono vadovėmis, mokytojomis, bet labiausiai – policininkais. Prienų rajono PK Viešosios policijos skyriaus Prevencijos poskyrio tyrėjas Gintaras Žekevičius pademonstravo įrankius, kuriais naudojasi policija, papasakojo apie pavojus, tykančius gatvėse, namuose, ir kaip jų išvengti. Mokiniai patys galėjo išmėginti alkotesterį, dėjo pirštų antspaudus.

Šventės pabaigoje svečiams dėkojo mokyklos direktoriaus pavaduotoja ugdymui A. Jurešienė, įteikdama padėkas. Direktoriaus pavaduotoja ugdymui V. Naudžiūtė ir projekto organizatorė N. Sincevičienė svečiams įteikė rėmėjų Austės ir Audriaus Sincevičių dovanas. Atminimo dovanėlės buvo įteiktos tiems mokiniams, kurie į šventę atsivedė savo tėvelius. Tai priešmokyklinio ugdymo grupės mokinės Linutė ir Ievutė, antrokas Dovydas ir pirmokas Dovas. Nuskriausti neliko ir kitų klasių mokiniai – jie vaišinosi saldžiaisiais prizais.

 

N. Sincevičienė,

Skriaudžių pagrindinės mokyklos

pradinių klasių vyr. mokytoja

 

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti