• prienuspauda

     

     

     

     

Privataus apšvietimo tinklo nuoma – bendradarbiavimas ar išlaidavimas?

Jonas Kavaliauskas

Į Prienų rajono savivaldybės Tarybos sausio 31 d. posėdžio dienotvarkę yra įrašytas klausimas „Dėl pritarimo sutarčiai“. Sprendimo projekte įvardinta, jog verslininkas Augustinas Rakauskas siūlo įrengti apšvietimą Išmanų ir Vaizgakiemio kaimuose esančioje Saulės Vaikų gatvėje, o po to, kai 1,6 km apšvietimo tinklas su 37 šviestuvais ir atramomis bus įrengtas, Savivaldybė turės tinklą išnuomoti už 1 Lt 20 metų laikotarpiui ir jį eksploatuoti bei prižiūrėti.

Pagal naujienų portalo kvitrina.com informaciją, šiuo keliu, kuris įvardijamas kaip gatvė, galima patekti ne tik į Visuomenės harmonizavimo parką, bet dar į šešias sodybas.

Rajono savivaldybės administracijos direktoriaus Algio Marcinkevičiaus manymu, minėtas projektas yra geras pavyzdys, kaip gali bendradarbiauti privatus verslas ir Savivaldybė. Pasak administracijos vadovo, Savivaldybės funkcija ir verslininko interesai šiuo atveju sutampa. A. Marcinkevičius įsitikinęs, jog Savivaldybė savo lėšomis niekada nebūtų šioje vietovėje įrengusi apšvietimo, o dabar yra galimybė tai padaryti. Administracijos direktoriaus teigimu, tokio projekto įgyvendinimas visapusiškai naudingas abiems pusėms, o ir Savivaldybės išlaidos nebus didelės (A. Marcinkevičiaus skaičiavimu, apie 2000 Lt per metus).

Administracijos vadovas pabrėžė, jog sutartį su A. Rakausku jis galėjo pasirašyti ir be Tarybos pritarimo, bet pritarimo prašė verslininkas.

A.Marcinkevičiaus teigimu, nuo Tarybos sprendimo priklausys ir tolimesnis abiejų šalių bendradarbiavimas.

Socialdemokratų frakcijos Taryboje seniūnas Alvydas Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog dauguma valdančiosios koalicijos narių nepritaria pateiktam sprendimo projektui, nes biudžete ir taip trūksta lėšų įvairiems įsipareigojimams vykdyti, net tankiai apgyvendintose vietovėse ribojamas apšvietimo laikas ir šviestuvų kiekis. Pasak A. Vaicekausko, bendradarbiavimui su verslu reikia ieškoti kitų būdų.

Mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė pasakė, jog Tvarkos ir teisingumo frakcijos nariai nepritars šiai sutarčiai.

Opozicijos Taryboje lyderė Rima Zablackienė buvo ypač kategoriška ir teigė, jog tokio sprendimo projekto atsiradimas posėdžio darbotvarkėje ją pribloškė. Esą Savivaldybė visiškai nesuranda lėšų smulkiam ir vidutiniam verslui paremti, o Visuomenės harmonizavimo parką priskirti prie tokio verslo būtų per daug optimistiška. Anot R. Zablackienės, pastaruoju metu atrodo, jog Balbieriškis nori virsti „naujais vasiukais“ ir atsiskirti nuo Prienų. „Savivaldybės vadovai turi ginti viešą, o ne privatų interesą“, – pabrėžė ji.

Būtina atkreipti dėmesį ir į tai, kad sprendimo projekte nepateiktas ekonominis skaičiavimas, tad neaišku, kiek Savivaldybei kainuos 20 metų apšvietimo tinklo nuomos sandėris. Logiška, jog būtent per siūlomą nuomos laikotarpį apšvietimo tinklo įrengimas bus padengtas su kaupu.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti