Priešvelykinis Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdis pažėrė naujienų švietimo bendruomenei

Gelbėkit vaikus

N.Ūtos_mokykla_iš_tolo 2

 Vacys Staknys

Balandžio 9 d. antrą kartą nuotoliniu būdu vykusiame Prienų rajono Savivaldybės posėdyje apsvarstyti 26 sprendimų projektai. Posėdyje dalyvavo 22 Tarybos nariai. Dėl įvairių priežasčių nedalyvavo Vytas Bujanauskas, Arūnas Vaidogas ir Jonas Vilionis.

Tarybos nariai pritarė Jiezno paramos šeimai centro, Socialinių paslaugų centro ir Prienų globos namų 2019 metų veiklos ataskaitoms. Priėmė sprendimą dėl patalpų buvusiame lopšelio-darželio „Saulutė“ pastate perdavimo biudžetinėms ir visuomeninėms organizacijoms panaudos sąlygomis 5 metų laikotarpiui su teise pratęsti sutartis dar penkeriems metams. Į Tarybos nario Audriaus Narvydo klausimą dėl termino pasirinkimo ir jo pratęsimo galimybės, meras Alvydas Vaicekauskas atsakė, jog dabartinė pastato būklė yra prasta, todėl per penkerius metus gali būti priimti įvairūs sprendimai dėl remonto darbų arba atsinaujinimo, todėl numatytas toks pirminis laikotarpis.

Po diskusijų Taryba nepritarė dviem Tarybos nario Audriaus Narvydo projektams. Pirmajame buvo siūloma sumažinti gyventojams dabar esamas kainas už buitinių atliekų surinkimą ir tvarkymą. A. Narvydo teigimu, Taryboje patvirtintas kainų padidinimas buvo klaidingas ir yra neteisingas tvarkingai už paslaugas mokančių gyventojų atžvilgiu. Deja, nors kiti Tarybos nariai savo pasisakymuose teigiamai įvertino A. Narvydo atliktų darbų analizę, tačiau nepritarė šiam projektui. Jų manymu, kol kas iš gyventojų ir įmonių surenkamos sumos nepadengia to, ką savivaldybė sumoka ARATC, todėl negalima sumažinti kainų. Iš kitos pusės, buvo konstatuota, kad su skolininkais už paslaugas reikia dirbti intensyviau.

Tarybos nariai nepritarė ir antrajam A. Narvydo pristatytam projektui dėl lėšų kompensavimo įvairių profesijų asmenims už važiavimą į darbą ir iš jo. Anot pranešėjo, šių išlaidų kompensavimas padėtų pritraukti taip rajonui reikalingų specialistų. Deja, kiti Tarybos nariai nieko nesiūlė, bet tvirtino, jog idealiausias sprendimas – pakelti atlyginimus, o ne suteikti lengvatas. Žinant, jog biudžetinių įstaigų vadovų atlyginimų dydžiai nepriklauso nuo Tarybos narių norų, tokie siūlymai sukelia tik šypseną.

Lengvatų nebus. Deja, ir kitų idėjų, kaip pritraukti specialistus į rajono įstaigas, nėra. Kol kas tik kalbos.

Tarybos nariai apsvarstė ir mokyklų tinklo pertvarkos klausimą, kuriame numatyta nuo 2020 m. rugsėjo 1 d. panaikinti Naujojoje Ūtoje pagrindinio ugdymo programas ir palikti ikimokyklinį, priešmokyklinį ir pradinį ugdymą. Liaudiškai tariant, N. Ūtoje lieka darželis ir pradinė mokykla. Tiesa, pirmokai mokysis kartu su antrokais, o trečiokai su ketvirtokais. Ugdymas vyks tame pačiame pastate, nes to prašė N. Ūtos bendruomenė. Pati mokykla praras ir savarankiškumą, nes veiks kaip daugiafunkcis centras ir taps „Ąžuolo“ progimnazijos dalimi.

Sankryža 2

Įdomiausia tai, jog į susirinkimą su bendruomene nebuvo pakviestas N. Ūtos seniūnijoje gyvenantis Tarybos narys Vaidas Kupstas, jau nekalbant apie žiniasklaidos atstovus. Anksčiau rajono valdžia buvo atviresnė, bet pastaruoju metu užimta pozicija, jog žiniasklaidai užtenka gauti savivaldybės paruoštą informaciją.

Posėdžio metu buvo išsakyta mintis, jog sudėtinga situacija ir Šilavoto bei Pakuonio pagrindinėse mokyklose. Nors bendras mokinių skaičius rajone mažėja nereikšmingai, bet atskirose mokyklose šis procesas gan spartus.

Deja, rajone gyventojų skaičius taip pat nedidėja. Tam, kad į jį atvyktų gyventi jauni žmonės, jokių veiksmų valdžia nesiima. Nors daug kalbama apie bendradarbiavimą su verslu, bet realių žingsnių nedaroma. O kol į rajoną neateis verslas ir nekurs darbo vietų, sulaukti gyventojų padaugėjimo neverta.

Kitas Savivaldybės tarybos posėdis vyks balandžio 30 d.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti