Prieškalėdinis rajono Tarybos posėdis pažymėtas geromis naujienomis: „Lietuviško midaus“ įkūrėjui Aleksandrui Sinkevičiui – Prienų garbės piliečio vardas, berželiais apaugęs pastatas Birutės gatvėje bus nugriautas

 kvitrina.com

Gruodžio 19 d. vykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje jau jautėsi kalėdinis laikotarpis ir, nors diskusijų buvo nemažai, jos nevirto ginčais.

86635-1

Tarybos nariai gan vieningai priėmė sprendimą suteikti bendrovės „Lietuviškas midus“ įkūrėjui Aleksandrui Sinkevičiui (po mirties) Prienų garbės piliečio vardą. Susilaikė tik Tarybos narys Egidijus Visockas, kuris teigė, jog jis ne prieš A. Sinkevičių, kaip asmenį, bet nepalaiko alkoholio gamybos pramonės. 

Taryba priėmė protokolinį sprendimą (17 balsų) nesvarstyti Vyriausybės atstovo teikimo dėl Jaunimo reikalų koordinatoriaus pavaldumo administracijos direktoriui. Meras Alvydas Vaicekauskas mano, kad dabartinis įstatymas varžo savivaldos savarankiškumą. Savivaldybė ėmėsi iniciatyvos keisti įstatymą, kuriame įtvirtinta nuostata, kad jaunimo reikalų koordinatorius būtų pavaldus tiesiogiai administracijos direktoriui.

Prienų rajono savivaldybė daug metų remia aukščiausioje šalies krepšinio lygoje žaidžiančią Prienų krepšinio komandą, kuri būdama tarp stipriausiųjų šalies klubų du kartus tapo LKF taurės laimėtoja, vieną kartą Baltijos krepšinio lygos nugalėtoja, du kartus buvo iškovojusi LKL bronzos apdovanojimus ir daug kitų laimėjimų. Prienų arenoje pralaimėjimo kartėlį yra patyrusios visos geriausios šalies komandos. Savivaldybės indėlis visada buvo reikšmingas, bet ne visada įvertintas krepšinio klubo valdymo struktūroje. 

Tarybos posėdžio metu buvo priimtas sprendimas tapti VšĮ krepšinio klubo „Prienai“ dalininkais ir pagaliau realiai paveikti klubo valdymą. Prienų rajono savivaldybė klube valdys 6 dalis, kitomis 3 operuos privatūs asmenys (Adomas Kubilius, Rimantas Šiugždinis ir Virginijus Šeškus).

Tokį sprendimą palaikė 16 Tarybos narių.

Taryba patvirtino bendrovės „Prienų vandenys“ trejų metų verslo planą. Buvo atsakyta į aktualius visuomenei klausimus. Bendrovė sėkmingai įvykdė visus planuotus projektus ir jai negresia ES baudos. Taip pat buvo aiškiai pasakyta, jog laukti kainos sumažėjimo už centralizuoto vandens tiekimą ir nuotekų surinkimo paslaugas nerealu, nes daromos investicijos, bet kartu mažėja vandens sunaudojimo mastai, brangsta tinklų įrengimo kaštai. Tiesa, daug kas priklausys nuo nuotekų valymo kainos ir ją paveiks ne tik bendrovės „Prienų vandenys“ veikla, bet ir nuotekų valyklą valdančios bendrovės „Birštono vandentiekis“.

IMG_0912

Tarybos nariai pritarė sprendimui nupirkti iš savininkų berželiais apaugusi pastatą Birutės gatvėje ir jį nugriauti. 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti