Prienuose – teisėjų šou ir antrasis „Vytauto“ pralaimėjimas ketvirtfinalio serijoje

IGP8090

Gegužės 3 d. Prienų sporto arenoje Prienų-Birštono „Vytauto“ krepšininkai žaidė antrąsias LKL ketvirtfinalio serijos iki trijų pergalių rungtynes su Panevėžio „Lietkabelio“ komanda. Dramatiškas rungtynes 13 taškų skirtumu laimėjo svečiai iš Panevėžio (84:71) ir serijoje pirmauja 2:0. Persilaužimas rungtynėse įvyko antrajame kėlinyje, kai savo šou surengė mačo teisėjai, apdalinę „Vytautą“ techninėmis pražangomis ne už prieštaravimus, o už paklausimus, kurių vėliau buvo ne vienas, bet teisėjai, matyt, buvo išnaudoję savo techninių kortelių dalinimo limitą. „Vytautas“ po dviejų kėlinių turėjo 13 taškų deficitą (32:45).

Po pertraukos Prienų-Birštono komanda bandė keisti situaciją, bet jų pastangų buvo per mažai. Tiesa, ketvirtajame kėlinyje po Tomo Delininkaičio šou skirtumas tarp komandų buvo sumažėjęs iki 6 taškų (67:73, 69:75), bet ne daugiau.

Virginijus Šeškus po rungtynių pasakė, jog varžovai atvyko stipriai nusiteikę laimėti, ir pirmajame kėlinyje buvo sunkoka pulti prieš jų gynybą. „Vytauto“ strategas apie antrąjį kėlinį ir teisėjų sprendimą Vytenį Čižauską apdovanoti dviem techninėmis pražangomis nepiktžodžiavo, tik replikavo, jog jų sprendimas eliminavo iš žaidimo pagrindinį komandos įžaidėją.

LKL ketvirtfinalis „Vytautas“ – „Lietkabelis“ 71:84 (20:20, 12:25, 19:16, 20:23)

Antrosios ketvirtfinalio serijos rungtynės prasidėjo taikliu „Lietkabelio“ šūviu (0:2). „Vytautas“ atsakė Vytenio Lipkevičiaus dvitaškiu ir Regimanto Minioto tolimu metimu (5:2). Po Artūro Valeikos baudos metimų aikštelės šeimininkai įgijo 5 taškų pranašumą (9:4). Tiesa, svečiai iš Panevėžio labai greitai sumažino skirtumą iki vieno taško (9:8). Tomas Delininkaitis prasiveržė varžovų baudos aikštelėje ir „Vytauto“ persvara padidėjo iki 3 taškų (11:8).„Lietkabelis“ atsakė spurtu 6:0 (11:14). Vytenis Lipkevičius buvo sustabdytas metantis tolimą metimą ir stojo prie baudų linijos. Jo metimai buvo taiklūs (14:14). Likus iki kėlinio pabaigos apie minutei svečiai turėjo 4 taškų persvarą (16:20), bet Regimanto Minioto tritaškis ir taiklus vienas baudos metimas panaikino „Lietkabelio“ pranašumą (20:20).

Antrasis kėlinys pažėrė įdomybių. Pirmiausiai, „Vytauto“ strategas Virginijus Šeškus į aikštę išleido jaunimą, o svarbiausiai, vėliau prasidėjo teisėjų šou, kurie net už klausimus pradėjo dalinti technines pražangas. Dvi jų, esant rezultatui 29:32, gavo Vytenis Čižauskas, kuris priėjo prie teisėjo tik paklausti, už ką gavo pražangą. „Lietkabelis“ išnaudojo susiklosčiusią situaciją ir pabėgo į priekį. Likus iki kėlinio pabaigos 4 min. svečių persvara jau siekė 11 taškų (29:40). Artūras Valeika sumažino skirtumą iki 9 taškų (31:40), bet po dviejų kėlinių Panevėžio komandos pranašumas siekė 13 taškų (32:45).

Trečiojo kėlinio pradžioje po dviejų taiklių tolimų metimų „Vytautas“ sumažino skirtumą iki 9 taškų (40:49), bet „Lietkabelis“ labai greitai susigrąžino dviženklį pranašumą (40:54). Aikštelės šeimininkams po Martyno Linkevičiaus ir Tomo Delininkaičio tritaškių pavyko sumažinti atsilikimą iki 10 taškų (59:69). Tokį taškų deficitą „Vyrautas“ turėjo ir po trijų kėlinių (51:61).

Virginijaus Šeškaus kariauna nesudėjo ginklų ir ketvirtajame kėlinyje. Likus iki rungtynių pabaigos apie 3,5 min. Tomas Delininkaitis sumažino taškų deficitą iki 6 taškų(67:73). Deja, pasiekti daugiau nepavyko, nes metimai skriejo pro šalį. „Lietkabelis“ išnaudojo „Vytauto klaidas gynyboje ir laimėjo rungtynes 13 taškų skirtumu (71:84).

Virginijus Šeškus po rungtynių aiškiai pabrėžė, jog komanda važiuos į Panevėžį kovoti dėl pergalės.