•  

   

   

   

Prienuose susirinkę žemės sklypų savininkai išsakė nepasitikėjimą NŽT Prienų-Birštono skyriaus vedėja

NŽT direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius ir Prienų-Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė

NŽT direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius ir Prienų-Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė

Jonas Kavaliauskas

Gegužės 22 d. įeis į istoriją, kaip laisvų Veiverių krašto žmonių protestas prieš antihumanišką NŽT Prienų-Birštono skyriaus vedėjos veiklą. O tam pagrindą sudarė jos nenoras pripažinti pralaimėjimą byloje, kurioje NŽT palaikė ieškovo P. J. norus padidinti nupirkto žemės sklypo plotą kaimynų sąskaita.

IMG_1585

Ieškovas 4 kartus tikslino savo ieškinį, o NŽT Prienų-Birštono skyrius visais atvejais palaikė jo sprendimus. Pirmosios instancijos teismas taip pat nutarė, jog žemės sklypų, kurių kadastrinių matavimų teisėtumas patvirtintas pačios NŽT, stumdymas – tai įprastas sprendimo būdas tikslui pasiekti. Tiesa, su tokia interpretacija nesutiko Kauno apygardos teismas. Trijų teisėjų kolegija aiškiai išdėstė, jog negalima, tik panorėjus, kilnoti teisėtai suformuotus žemės sklypus. Nutartyje buvo pabrėžta, jog  teismo sprendimas turi būti vykdomas nedelsiant. Deja, apie kasacinį skundą mąstė net šioje byloje trečiuoju asmeniu buvusi NŽT, bet padavė ieškovas P. J. LAT verdiktas buvo aiškus – kasacinį skundą atmesti. Bet net ir pralaimėta byla, kuri parodė, jog NŽT pozicija buvo sąmoningai klaidinga, netapo atspirties tašku vykdant teismo sprendimą. 

IMG_1564

Būtent tokie NŽT Prienų-Birštono skyriaus vedėjos veiksmai papiktino Veiverių kadastrinės vietovės žemės sklypų savininkus, kurie surengė viešą susitikimą su NŽT vadovais.

 Po jų išsakytų pastabų NŽT direktoriaus pavaduotojas Saulius Mocevičius apgailestavo, jog išgirdo tik kritiką ir nei vieno teigiamo pasisakymo. Tarnybos direktoriaus pavaduotojas patvirtino, jog NŽT Prienų-Birštono skyriaus vedėjos veikla įvertinta nepatenkinamai, bet negalėjo atsakyti, kodėl jinai vis dar dirba šiose pareigose. Gaila, bet tik po griežtos ūkininko Martyno Butkevičiaus kalbos S. Mocevičius pažadėjo, jog Kauno apygardos teismo nutartis bus įvykdyta 100 %. Deja, Prienų-Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė ir po teismo sprendimo, kuris pasisakė ir apie NŽT klaidas ir klaidingą poziciją, nenorėjo sutikti su teismo išsakytais motyvais ir priimtu sprendimu. Ir įsiteisėjus teismo sprendimui  V. Aleknavičienė nederina teismo dalyviams kadastrinių matavimų. 

Pralaimėtos bylos ieškovas P. J. savo kalboje apkaltino kaimynus, kad jie susimokė prieš jį, o kaltu dėl to, kad reikėjo kreiptis į teismą, įvardino M. Butkevičių. 

Po susitikimo susidarė įspūdis, jog p. V. Aleknavičienė nejaučia jokios kaltės, kad privačių asmenų ginče stojo į ieškovo pusę, o savo paaiškinimais teismui diskreditavo Tarnybą. Ir dar, labai graudu buvo klausyti pozicijos, jog jei žemės savininkui nepatinka NŽT sprendimas, tegul kreipiasi į teismą. Išeina taip, jog NŽT gali elgtis, kaip nori. Ir kiek tokiu būdu buvo apgauta žmonių, nes į teismą kreipiasi tik vienetai?

Taip pat skaitykite

8 komentarai

 1. Vidmantas

  Kaip sakoma, pasakyk kas tavo draugai, o as pasakysiu kas tu. O centrinei NZT siulau ne tik imituoti korupcijos ir skaidrumo prevenciją, bet is tikruju ją vykdyti. Nes pvz. Alytaus skyriuje labai panasus dalykai dedasi.

  Atsakyti
 2. Susidomejusiam

  Apie zemes ukio vedeja… Laiku isnestas kailis i kita skyriu nepanaikina galimybes sekanti aptarima daryti buvusiu vedeju veiksmu ivertinimui. Trukdymas atlikti teisetus veiksmus irgi yra baudziamas. Ir jei jau apie zemes ukio vedeja kalbam, tai pakalbekim apie teises skyriaus vedeja – vairuotojo pazymejima perlaike jau, alkoholio zalos sveikatai ir visuomenei, kursus praejo…. Ir kazin kaip symet kukuruzai uzderes… Nebus pasiklydusiu taip burbuoliu.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti