Prienuose praūžė trečiasis Vaikų sveikatingumo festivalis „Mes galime“

Preview-of-“tentas-5000x2000”-copy-536x327

Gegužės 1 d. Prienų aikštę prie savivaldybės pastato užtvindė keli šimtai mūsų krašto pradinukų, kurie atvyko iš septynių mokyklų. Iš viso prie starto linijos stojo 53 komandos, jas sudarė po dvi mergaites ir du berniukai.

IMGP9105

Teisėjų brigada, vadovaujama „Žiburio“ gimnazijos mokytojos Dalios Šklėriūtės, pirmiausiai prie starto linijos pakvietė pirmokus. Dėl nugalėtojų vardo šioje grupėje varžėsi 9 komandos.

Laurai atiteko „Ąžuolo“ progimnazijos 1b klasės pirmajai komandai. Antrąją vietą užėmė antroji 1b klasės komanda, o treti buvo „Ąžuolo“ progimnazijos 1d klasės mokiniai.

Antrokų grupėje, kas stipresnis, aiškinosi taip pat 9 komandos. Ir šiose varžytuvėse nugalėjo „Ąžuolo“ progimnazijos komanda.

Aukso medaliai buvo įteikti 2c klasės antrajai komandai.

Jų draugai iš 2a klasės užėmė antrąją vietą. Trečiąją vietą iškovojo Veiverių T. Žilinsko gimnazijos antrokai.

Po to prie starto linijos atskubėjo pati masiškiausia – trečiokų – 19 komandų grupė. Šioje grupėje konkurencija buvo labai arši. Komandas po finišo skyrė sekundės. Jos ir lėmė, kas tapo prizininkais, o kas nugalėjo.

Ir šioje grupėje nugalėtojų vardai atiteko „Ąžuolo“ progimnazijos mokiniams. Jais tapo 3d klasės pirmoji komanda.

Jiezno gimnazijos trečiokai užėmė antrąją vietą, o trečioji atiteko „Ąžuolo“ progimnazijos 3a klasės komandai.

Ketvirtokų grupę sudarė 16 komandų. Jie, kaip ir galima buvo tikėtis, buvo greiti. Pirmąją ir antrąją vietas skyrė tik 0,05 sek. Nugalėjo „Ąžuolo“ progimnazijos 4c klasės komanda, o Veiverių T. Žilinsko gimnazijos ketvirtokai liko antri. Dar viena „Ąžuolo“ progimnazijos komanda (4a) užėmė trečiąją vietą.

Nors estafečių varžybos yra festivalio vinis, bet šalia vyko dar daugiau įvairių užsiėmimų. Vaikus linksmino Velykinis triušis, savo sugebėjimus rodė Žmogus-voras bei Robotas-transformeris. Tarp vaikų skrajojo Stakliškių gimnazijos Bitutė, policijos šuo Amsis užtikrino rimtį ir saugumą, o klounas Bumsis bandė sudalyvauti visur – ir estafetėse, ir žaidimuose.

Gamta padovanojo gerą orą, o bėgikai po finišo galėjo atsigaivinti „Akvilės“ vandeniu. Visi norintys galėjo sužinoti savo ūgį, svorį, pasitikrinti kraujo spaudimą ir tuo pasirūpino Prienų PSPC savanoriai. Prienų PK ir Prienų PGT pareigūnai supažindino vaikus su galimais pavojais ir paaiškino, kaip jų išvengti.