Prienuose įsteigtas „Lietuvos žaliųjų sąjungos“ skyrius

Pastaruoju metu išsivysčiusios Europos Sąjungos šalys daug dėmesio skiria ekologijai, tačiau ne vien dėl aplinkosauginių tikslų. Tokį pasirinkimą lemia ir ekonominis motyvas: išteklių taupymas, neatsinaujinančių išteklių kainų kilimas, didėjantys mokesčiai ,,nedraugiškas aplinkai“ medžiagas gaminančioms įmonėms ir pan..
Visgi vienas iš pagrindinių ES tikslų išlieka įgyvendinti darnaus vystymosi principus visose ES šalyse narėse t.y. vystyti ekonomiką, užtikrinti socialinę gerovę, nedarant žalos gamtai bei nesumažinant gerbūvio ateities kartoms. Lietuva taip pat nėra išimtis, tačiau mūsų šalyje ekologinis sąmoningumas dar tik pradeda leisti daigus.
2011 m. kovo 20 d. įsteigta politinė partija „Lietuvos žaliųjų sąjūdis”. Lietuvos žaliųjų sąjūdžio partija – vienintelė politinė jėga Lietuvoje, pasisakanti už darnaus vystymosi idėjas. Pagrindinis tikslas – vykdyti žaliąją politiką, kurioje ekonominė veikla keltų  žmonių gyvenimo gerovę, būtų saugomi gamtiniai ištekliai ir mus supanti aplinka. Visa tai galima įgyvendinti vystant sąmoningą, ekologiškai mąstančią bendruomenę, kuri pirmenybę teiktų  žaliosios energetikos plėtrai šalyje, didinant atsinaujinančių energijos išteklių naudojimo mastus ir efektyvumą, sprendžiant su atliekomis susijusias problemas – jas rūšiuojant ir panaudojant  pakartotinai.
Pirmasis nemažas LŽSP laimėjimas yra tai, kad Seimas pritarė idėjai, surengti referendumą dėl atominės elektrinės statybų. Tai buvo pirmasis žingsnis atsinaujinančios energetikos vystymosi  link.
Šiuo metu partija turi 21 skyrių visoje Lietuvoje. Nuo šių metų liepos mėnesio skyrius atidarytas ir mūsų mieste –  Prienuose. Visus norinčius prisijungti prie Lietuvos žaliųjų sąjūdžio komandos, turinčius pasiūlymų ar pageidavimų, kviečiame apsilankyti mūsų būstinėje, įsikūrusioje  Basanavičiaus g. 20-5. Kartu su Prienų skyriaus pirmininku Gintautu Sodaičiu esame pasirengę atsakyti į visus su aplinkosauga bei darniuoju  vystymusi susijusius klausimus. Su mumis galite taip pat susisiekti ir elektroniniu paštu: prienuskyrius@lzsp.lt.

LŽSP Prienų skyriaus vardu, Agnė Čepulytė

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti