Prienuose diskutuota apie krašto ateitį

IMGP2279

 

Jonas Kavaliauskas

Prienai, Prienų rajonas, Nemunas, miškai, ežerai – tai kraštas, kuriame yra 26 121 gyventojas, vykdo verslą 535 subjektai. Dominuoja smulkusis verslas ir ūkininkai. Pasak forumo pranešėjo VšĮ „Mokslinių ir taikomųjų projektų centro“ direktoriaus Algimanto Mockaus, Prienų rajonas – didelio rekreacinio potencialo kraštas su apleistais paveldo objektais, yra neblogos galimybės sveikatingumo ir turizmo srityse, bet didelis žvyrkelių tinklas ir neišvystyta turizmo infrastruktūra.

Vykusiose diskusijose buvo išsakyta nemažai idėjų, kurios, jų autorių teigimu, gali tapti rajono vystymosi strateginių tikslų ašimi.

IMGP2302

Kalbėdami apie verslą, turizmą ir ekonomiką galime konstatuoti, jog Prienų rajone nėra sąlygų kurtis pramonės ir logistikos įmonėms, nes savivaldybė praktiškai neturi tinkamų laisvų žemės sklypų. Todėl noras išnaudoti gamtinius privalumus pagirtinas ir turi perspektyvų. Tiesa, kalbant apie turizmo ir netgi apie smulkaus verslo plėtrą, būtina suprasti, jog be investicijų į infrastruktūrą nieko nebus. Verslas visada eis tenai, kur yra laukiamas ir daromi realūs darbai, o ne tik kalbama.

Prienuose jau ne viename susibūrime užsimenama apie verslo ir turizmo informacinio centro steigimą, bet kol kas tai tik geras noras, nes realių sprendimų nepriimta.

IMGP2351

 

Buvo džiugu išgirsti, jog atsirado idėjų daugiau dėmesio skirti Jiezno, Prienų ir Šilavoto rekreacinėms zonoms, vis dar ore sklando aviaturizmo Pociūnuose vystymosi idėja ir neblėsta dviračių takų įrengimo svajonės, bet norėtųsi, kad šios idėjos strateginiuose savivaldybės planuose surastų sau tinkamas vietas.

Buvo išsakytos mintys apie verslo, bendruomenių ir savivaldos bendrus projektus, kurie sukurtų patrauklią aplinką turistams.

IMGP2278

Diskutuojant kultūros, švietimo, sveikatingumo ir sporto ateities temomis buvo pažymėta, jog plėtojant šias gyvenimui labai svarbias sritis į jų įgyvendinimą turi būti daugiau įtraukiamos atokesnių vietovių bendruomenės. Įdomi idėja, bet ar tai nebus tiesioginis savivaldybės įstaigų atsakomybių perkėlimas ant bendruomenių pečių?

Deja, bet diskutuojant apie sveikatingumo ir sveikatos įstaigų tinklo ateitį, girdėjosi daugiau minčių, kad nuo savivaldos mažai kas priklauso, nes tai yra valstybės politikos laukas. Tiesa, buvo prieita bendros nuomonės, kad visi prevenciniai projektai turi būti įgyvendinami per švietimą.

IMGP2312

 

Forumo dalyviai mano, kad Prienų rajone reikia daugiau dėmesio skirti aplinkos išsaugojimo klausimams vandentvarkos, šilumos, nuotekų šalinimo, atliekų rūšiavimo ir transporto srityse. Švaraus krašto idėja verta dėmesio, bet ar mes patys esame pasiruošę saugoti aplinką, kurioje gyvename?

Apie tai turime paklausti kiekvienas savęs ir išgirsti aiškų atsakymą. Kol to nebus, dauguma pastangų bus bergždžios. Vienas nelabai malonus pastebėjimas. Diskusijų moderatoriai ne visiems norintiems kalbėti buvo nusiteikę leisti išsakyti savo poziciją.

Ir dar. Forume aiškiai trūko rajono gyventojų, bendruomenių atstovų, Tarybos narių, verslo atstovų.

Forumas-diskusija įvyko, ir labai norėtųsi, kad Prienų rajono ateitis asocijuotųsi su laivu-viešbučiu Jiezno ežere, o ne Prienų tapimu Pabirštoniu.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti