Prienuose apsilankė ESF informacinis autobusiukas

Rugsėjo 26 d. Prienų Laisvės aikštėje įsikūręs Europos socialinio fondo informacinis autobusiukas traukė ne vieno miesto gyventojo dėmesį. Ir jaunas, ir senas buvo kviečiami susipažinti su ESF veikla Lietuvoje ir, aišku, Prienų rajone.

Suinteresuotiems piliečiams buvo pateikiama informacija apie ESF projektus, kurie kelia valstybinio sektoriaus, sveikatos priežiūros paslaugų kokybę, užtikrina Lietuvos pareigūnų ir piliečių tobulėjimą, didina valstybės, jos sienų bei visuomenės saugumą. Tie, kurie susidomėjo ESF fondo veikla, gavo informaciją kur reikia kreiptis.

ESF veiklą Lietuvoje kuruoja Socialinės apsaugos ir darbo, Švietimo ir mokslo bei Vidaus reikalų ministerijos, projektus administruoja Europos socialinio fondo agentūra (ESFA). Nuo 2007 – 2013 m. ES struktūrinės paramos laikotarpio pradžios įgyvendinama virš 1 000 projektų, kurių bendra investicijų suma šiai dienai viršija 2 mlrd. litų. Iš viso iki 2013 metų ESF  projektams Lietuvoje finansuoti numatoma skirti virš 3,2 mlrd. litų.

ESF pagrindinės veiklos kryptys apima investicijas į žmogų: socialinės atskirties mažinimą, užimtumo didinimą, mokymosi visą gyvenimą skatinimą, inovacijų skatinimą mokslo ir technologijų srityje, viešojo administravimo paslaugų gerinimą. Ypatingas dėmesys skiriamas socialinės atskirties grupių atstovų integracijai į darbo rinką ir visuomenę.

Taip pat skaitykite