•  

     

     

     

     

Prienų „Žiburio“ gimnazistės – respublikinio konkurso „Mūsų eksperimentas“ laureatės

DSC03301 Pavasarį mes, Giedrė Valentinaitė ir Vaiva Niūklytė, IIIa klasės mokinės, paragintos biologijos būrelio vadovės Rasos Kučinskienės, dalyvavome respublikiniame konkurse „Mūsų eksperimentas“ ir tapome šio konkurso laureatėmis bei laimėjome kelionę į Varšuvą, Koperniko mokslo centrą.

Iškeliavome rugpjūčio 25 dieną, lydimos gimnazijos chemijos mokytojos Džiugintos Gaigalienės. Pirmiausia aplankėme garsias Varšuvos vietas, nuostabius parkus, istorinius paminklus. Šiame įspūdingame mieste pajutome Frederiko Šopeno, Mikalojaus Koperniko, Adomo Mickevičiaus dvasią.

Kitą dieną, pasivaikščioję ant Varšuvos universiteto bibliotekos stogo po sodus, praleidome Koperniko mokslo centre. Jau iš išorės pastatas kėlė didelį susidomėjimą: jis išsiskiria savo unikaliu dizainu. Centre įrengtos biologijos, chemijos, fizikos, robotikos laboratorijos, kuriose vyksta pamokos. Dviejuose aukštuose išdėstyti įvairūs įrenginiai, planetariumas, o modelių  dėka įvairūs fizikos dėsniai, cheminės reakcijos bei biologiniai procesai yra daug lengviau suvokiami. Gali klausytis savo širdies, mokytis matematikos, tirti savo psichologines galias, spręsti rebusus, pasijusti pirmykščiu žmogumi ir įžiebti ugnį pačiu seniausiu būdu. Svarbiausia, kad nesi pasyvus stebėtojas, viską turi ir gali išbandyti pats.

DSC03376Dalyvavome biologijos paskaitoje. Pirmasis bandymas vyko su vaisiais ir daržovėmis: mokiniai, liesdami vaisius ar daržoves jutikliais, sukurdavo uždarą elektros grandinę ir taip išgaudavo tam tikrą natą, galėjo kurti melodijas. Antrasis bandymas buvo dar įdomesnis: jo metu dviejų mokinių rankos buvo sujungtos laidais, kai vienas mokinys judindavo ranką, kito ranka dėl sklindančių impulsų taip pat judėdavo.

Kelionė į Varšuvą paliko  neblėstančius įspūdžius bei gerus atsiminimus. Tai rodo, kad biologijos būrelyje įgytos žinios ir pastangos atneša sėkmę, pažinimą, leidžia išbandyti savo pasirinkimą.

 

Giedrė Valentinaitė ir Vaiva Niūklytė

Nuotraukos autorių

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti