Prienų žemėtvarkininkų veiksmai sulaukė griežtos žemės ūkio ministro pozicijos

Žemės ūkio ministras, Seimo narys Andrius Palionis, ūkininkas Jonas Vilionis

Žemės ūkio ministras, Seimo narys Andrius Palionis, ūkininkas Jonas Vilionis

Vacys Staknys

Žemės ūkio ministras Andrius Palionis, dalyvavęs Veiverių kadastrinės vietovės žemės sklypų savininkų ir NŽT susitikime, griežtai pasisakė apie NŽT veiklą, kuri, jo manymu,  prieštarauja Tarnybai iškeltiems tikslams. Ministro teigimu, NŽT nenori pripažinti savo klaidų ir tada žmonėms belieka kreiptis į teismą. Ir tokia praktika nepriimtina.

A. Palionis pastebėjo, jog pačioje NŽT visiškai neaiškios procedūros, kurios leidžia daug klaidų dariusiems matininkams toliau sėkmingai dirbti. Arba, jei vienas NŽT specialistas nepasirašo ant projekto, tai byla perduodama kitam, kuris uždega žalią šviesą.

Ministras įsitikinęs, jog NŽT vidaus audito skyrius turi būti perkeltas į ministeriją, nes tikrinti savo pačių veiklą visada kebloka. A. Palionis taip pat išsakė nuomonę, jog NŽT turi atlikti konkretų tyrimą dėl Prienų-Birštono skyriaus pozicijos Veiverių byloje ir įvertinti jo veiksmus. Žemės ūkio ministras aiškiai davė suprasti, jog Kauno apygardos teismo nutartį reikia vykdyti nedelsiant. 

A. Palionis taip pat pabrėžė, jog nori sužinoti NŽT direktoriaus Laimono Čiako neatvykimo į susitikimą priežastį.

Taip pat skaitykite

3 komentarai

 1. Rimvidas Skorupskis

  … teisėjų kolegijos vertinimu… iš bylos duomenų yra akivaizdu, jog ginčo situacija susikūrė … išimtinai dėl atsakovės Nacionalinės žemės tarnybos prie Žemės ūkio ministerijos neteisėtų veiksmų, neteisingai į žemės reformos žemėtvarkos projektą perkeliant grąžinant nuosavybę suformuotas žemėnaudas, neteisingai suprojektuojant ginčo teritoriją žemėtvarkos projektu.
  Kas netingite – pasiskaitykite, tik 29 lapai:
  https://eteismai.lt/byla/205299297082292/e2A-513-260/2020

  Nacionalinė žemės tarnyba prie Žemės ūkio ministerijos yra Lietuvos Respublikos valstybės institucija, kuri įgyvendina valstybės politiką žemės reformos, žemėtvarkos planavimo, ir t. t. srityse.
  Nacionalinės žemės tarnybos vizija – efektyvus žemės naudojimas, užtikrinantis darnų šalies vystymąsi.
  Nacionalinės žemės tarnybos misija – būdami modernūs ir skaidrūs teikiame kokybiškas žemės tvarkymo ir administravimo, erdvinių duomenų naudojimo paslaugas.
  MODERNŪS, SKAIDRŪS?..
  Žuvis pūva nuo galvos, o ne nuo matininkų…
  Per 30 metų pasikeitė 15 žemės ūkio ministrų – vidutiniškai kas du metai.
  Tie iš jų, kurie bandė paspartinti didžiausią Lietuvos aferą – žemės reformą, keitėsi greičiau.
  Matyt, NŽT pasirodė galingesnė.
  Dar tikriausiai prisimename posakį – „Ateina genijai ir vėl išnyksta. Atėjo Leninas visiems laikams.“
  Taigi, NŽT sistemai, tik ne ministrams, jis puikiai tinka – nuo 1997 m. Prienų ir Birštono skyriaus NŽT vedėja dirbo viena moteris, dabar berods nuo 2010 ar 2011 m. ją pakeitė kita.
  Darbuotojų kaita nedidelė, reiškia savo darbą jos išmanė gerai arba net labai gerai…
  Dabartinė NŽT Prienų ir Birštono skyriaus vedėja Vilma Aleknavičienė 2014 m. spalio 28 d. buvo pagerbta Prezidentūroje kartu su kitais 27 Konstitucijos egzamino nugalėtojais. Tarp teisinį išsilavinimą turinčių ar jo siekiančių piliečių Vilma Aleknavičienė iš Prienų buvo kaip ir pirma.
  Garbė iš šlovė Prienams, reiškia p. Vilma teisę išmano ir todėl dabartinį darbą NŽT dirba daug ilgiau, nei ministrai…
  Tačiau pasirodo, kad teisines žinias ši ponia taiko ir neteisėtiems darbeliams, o tai jau kvepia piktnaudžiavimu tarnyba, jei ne kuo nors labiau…
  O gal čia padeda ne teisinės žinios, o bendrapavardystė su Pranu Aleknavičiumi?

  Atsakyti
 2. Vida

  Šaunuolis žemės ūkio ministras Andrius Palionis, tikimės iš jo reiklumo, tikimės, kad pagaliau pajudės ledai- bus atitinkamai įvertinta Vilmos Aleknavičienės darbinė veikla su visa jos saviveikla. Nejaugi Prienų rajone daugiau nėra kompetetingų žmonių užimti vedėjo pareigas?

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti