Prienų ,,Revuonos‘‘ pagrindinės mokyklos sėkmė tarptautiniame projekte ,,Prasmingas atviras mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika“

IMG_20230203_150734

Vasario 3 d. Vilniaus Energetikos ir technikos muziejuje Vilniaus universitetas kartu su EDU Vilnius subūrė Lietuvos mokyklas į tarptautinio projekto ,,Prasmingas atviras mokymas: mokyklos ir bendruomenės sąveika“ (MOST) baigiamąjį renginį.

MOST projektas skatina ieškoti aplink esančių problemų ir spręsti jas drauge – mokiniai, mokytojai, mokyklos bendruomenė. Projektas ypač kreipia dėmesį į mokinių ir mokytojų bendradarbiavimą mokantis atlikti mokslinius tyrimus, pabrėžia mokslo svarbą, parodo mokslo naudą ir taikomumą efektyviai sprendžiant kasdienines problemas.

MOST renginyje pakviesti bendruomenės nariai dalijosi patirtimi ir žaliosios energijos tendencijomis. Elektrum Lietuva atstovė Jūratė Rupšienė pasidalijo mintimis apie žaliąją energetiką Lietuvoje ir Europoje, kodėl tai yra būtinybė ir ko laukti jau artimoje ateityje? Biznio mašinų kompanijos (BMK) atstovas Kristupas Bagdonas pasidalijo, kaip savo STEAM kūrybinėse erdvėse taupyti energiją, kompanijos vykdomais žaliosios pramonės projektais.

Ugdymo įstaigos ir jų bendruomenės būrėsi į komandas ir sprendė energijos taupymo problemas (žalioji energija – vėjas, vanduo, saulė), ieškojo regioniniu mastu tinkamų sprendimų. 25 komandos iš 16 Lietuvos mokyklų įgyvendino mokyklos bendruomenės projektus, kurie iš viso apjungė daugiau nei 1400 mokyklų ir bendruomenių dalyvių. Į šį projektą įsijungė ir Prienų ,,Revuonos“ pagrindinė mokykla. Mūsų mokyklos bendruomenė susibūrė į 4 komandas, kurios sprendė vandens ir elektros taupymo problemas. Mokyklos bendruomenė įgyvendino 4 projektus, tai ,,Taupau elektros energiją – saugau gamtą“, ,,Nešvaistykite vandens – saugokite jį ateities kartoms“, ,,Keičiu įpročius – taupau vandenį“ ir ,,Gerai darau – vandenį taupau“. Komandos parengė stendinius pranešimus, juos pristatė renginio metu. Mūsų mokyklos projektas ,,Keičiu įpročius – taupau vandenį“ – išrinktas tarp 5 komandų parengusių geriausius projektus ir buvo apdovanotas Biznio mašinų kompanijos (BMK) prizu.

Dalyvaudami šiame tarptautiniame projekte supratome, kad kasdien suvartojamo vandens ir elektros kiekį galima sumažinti be didelių pastangų – kryptingai sutelkus visą bendruomenę ir keičiant kiekvieno kasdieninius įpročius.

Prienų „Revuonos“ pagrindinės mokyklos
Fizikos mokytoja metodininkė
Zita Ferevičienė

Taip pat skaitykite