lsdp-baneris-2a

Prienų rajono Savivaldybės taryboje – vieningas biudžeto patvirtinimas, kandžios Tarybos narių replikos ir kvietimas maldai

Vacys Staknys

Vasario 8 d. vykusiame Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje vieningai buvo priimtas 2018 metų 24 467 700 eurų savivaldybės biudžetas, kuris 2,43 mln. didesnis nei ką tik pasibaigusių 2017 m. Tiesa, ir praeitais metais jis buvo viršytas 456,9 tūkstančių eurų, iš kurių 254 000 eurų papildė 2018 m. biudžetą.  Prienų rajono savivaldybė 2017.12.31 d. turėjo 372 200 eurų kreditinį įsiskolinimą bei 2,5 mln. eurų paskolų portfelį. Per 2017 metus bankams buvo grąžinta 254 500 eurų paskolų, o 2018 metais planuojama grąžinti 374 000 eurų.
Tiesa, savivaldybės biudžetas dar padidės, nes dabartiniame nėra įvertintos Kelių direkcijos fondo, VIP projektams skirtos lėšos.


Prieš priimdami biudžetą Tarybos nariai patvirtino 2018‒2020 metų strateginį veiklos planą, kurio prioritetai skamba taip: „Patrauklios verslui ir turizmui aplinkos formavimas“, „Išsilavinusios, sveikos ir pažangios bendruomenės plėtra“, Patogios ir švarios aplinkos užtikrinimas“.
Meras Alvydas Vaicekauskas pasidžiaugė, jog šį strateginį veiklos planą ruošė Savivaldybės administracijos specialistai ir jis maksimaliai pritaikytas prie savivaldybės gyventojų poreikių (!).
Svarstant abu šiuos klausimus vyko Tarybos narių nusišalinimo procedūra, nes beveik visi jie, priėmus šiuos sprendimus, turės vienokios ar kitokios naudos. Meras Alvydas Vaicekauskas pasiūlė nepriimti savo ir kitų Tarybos narių nusišalinimo, nes tada nebus kam priimti sprendimus. Nusišalinimo šou baigėsi sėkmingai ir abu sprendimai buvo priimti vieningai.
Svarstant savivaldybės biudžeto klausimą, meras Alvydas Vaicekauskas išryškino jame įtvirtintus prioritetus – investicinę programą, komunalinį ūkį, socialinę sferą. Pasak savivaldybės vadovo, formuojant biudžetą buvo atsižvelgta į daugumos Tarybos narių pageidavimus, todėl šiais metais gyvensime geriau.
Iš esmės, suformuotam biudžetui pretenzijų neturėjo ir opozicija. Tiesa, Tarybos narės Loretos Jakinevičienės manymu, jame galėjo būti daugiau lėšų skirta kultūrinės plėtros programai bei bendruomenių ir jaunimo poreikiams.
Opozicijos lyderė padarė išvadą, jog biudžetas sudarytas atsižvelgiant į praeitų metų poreikius, yra didesnis, bet iš pateiktos informacijos negalima susidaryti bendro vaizdo, kaip jame atsispindi strateginis veiklos planas.
Tarybos narys Arūnas Vaidogas paviešino Savivaldybių asociacijos padėką Seimo nariui Andriui Palioniui, kuris inicijavo įstatymo pataisą dėl metodikos pakeitimo skirstant lėšas savivaldybių biudžetams. Pagal naująją metodiką 2018 metų savivaldybių biudžetai nemažai papilnėjo. Įstatymo pakeitime taip pat įtvirtinta, jog jei surenkama didesnė GPM (gyventojų pajamų mokesčio) suma, jinai atiteks savivaldybėms, o kartu nebus mažinama Valstybės dotacijos nustatyta biudžeto dalis.
A. Vaidogas taip pat išsakė susirūpinimą, kad, nors kalbama apie „patogios ir švarios aplinkos užtikrinimą“ rajono gyventojams, biudžete išvis nenumatyta lėšų Jiezno PSPC rekonstrukcijos užbaigimui, kapus apjuosiančios tvoros išgriuvę, pagrindinės rajono gimnazijos ir gausiausios progimnazijos mokiniai neturi tinkamų sąlygų užsiiminėti kūno kultūra, mokyklos neaptvertos, mokinių maitinimui skiriamos juokingos sumos.

Tarybos narys Jonas Vilionis metė repliką, kuri turėjo sumenkinti Seimo nario Andriaus Palionio indėlį į savivaldybių biudžetų formavimo metodiką. Meras Alvydas Vaicekauskas prikišo A. Vaidogui universaliąją „Žiburio“ gimnazijos aikštelę, bet gavo repliką, kad kai ji buvo įrenginėjama, vadovavo abu.
Tarybos narys Gintautas Bartulis retoriškai pastebėjo, kad jei tai darbas, tai jam gėda stebint, kas vyksta.
Matyt, pirmojo 2018 metų posėdžio vaizdai buvo nekokie, nes Tarybos narys Vaidas Kupstas pasiūlė posėdžius pradėti tylia malda ir kiekvieno pokalbiu su Dievu. Pasak Vaido Kupsto, tai turi būti savanoriškas gestas, nukreiptas į sielos apvalymą ir teigiamų pojūčių skleidimą, svarstant svarbius rajono gyventojams klausimus.
Galima pasakyti taip, jog savo paklydimų supratimas padės priimti tinkamus sprendimus, kurie bus svarbūs viso rajono, o ne atskirų vietovių, žmonėms.

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. jonas

    Padėka Jonui Vilioniui už savivaldybės bendruomenių rėmimo programos lėšų įsisavinimą.Kaimo bendruomenė Ošvenčia 800 eurų,Pakuonio krašto bendruomenė 600 eur, bendruomenė Pilutė 600 eurų 2017 metais bendruomenių rėmimo programos lėšų skyrė Joninėms pas Vilionį. o kitiems turbūt liko kas liko.

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti