• Print  BANERIS kvitrinai 468x120 naujesnis

    LLS-Jakineviciene Palionis_480x120_ok

Prienų rajono Savivaldybės taryboje: neatsakyta į Tarybos nario klausimus ir atmestas Vyriausybės atstovo reikalavimas

IGP65593-364x245

kvitrina.com

Rugpjūčio 29 d. Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje pirmas buvo svarstomas sprendimo projektas dėl Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje reikalavimo netenkinimo. Kaip ir galima buvo tikėtis, sprendimo projektas buvo priimtas (atmestas Vyriausybės atstovo reikalavimas) Tarybos narių balsų dauguma (19). Tiesa, klausimo pranešėja mero patarėja Agnė Dargužienė negalėjo atsakyti į Tarybos nario Audriaus Narvydo klausimus, kokia institucija, įvardinta Tarybos reglamente, ruošė sprendimo projektą bei kas sutrukdė komisijai iškart priimti sprendimą, neprieštaraujantį įstatymams.
Tarybos narys A. Narvydas savo pasisakyme Tarybos apsisprendimą netenkinti Vyriausybės atstovo Kauno apskrityje reikalavimo dėl tarnybinės nuobaudos skyrimo buvusiam Savivaldybės administracijos direktoriui, dabar Tarybos nariui Egidijui Visockui, pavadino ,,teisinio cinizmo viršūne “. Už sprendimo projektą nebalsavo A. Narvydas, A. Vaidogas (balsavo „prieš“), V. Jonelis, R. Zablackienė (susilaikė).
Tarybos pirmininkas Alvydas Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com pakartojo savo poziciją, sakydamas, jog „minimam klausimui skiriama per daug dėmesio, nes politikų pagrindiniai vertintojai yra rinkėjai, kurie ir padarė savo sprendimą. Mero teigimu, svarstyti komisijos išvadas prieš savivaldos rinkimus buvo nelogiška, nes oponentai galėjo šį veiksmą traktuoti kaip padidintą spaudimą“, o dabar tą daryti jau per vėlu.
Meras yra teigęs, jog komisijos išvada jam padėjo apsispręsti, kai buvo formuojama valdančioji dauguma – nekviesti E. Visocko į koaliciją ir nesiūlyti atsakingų pareigų.
Tarybos narys Egidijus Visockas posėdyje nedalyvavo.
Iš viso Tarybos nariai apsvarstė 40 klausimų švietimo, turto, kelių, organizacinių ir buitinių atliekų tvarkymo temomis.
Nemažai diskusijų sulaukė sprendimo projektas dėl 48-ojo punkto Tarybos reglamente pakeitimo. Po to, kai Tarybos narys Audrius Narvydas pasiūlė pakeisti jo formuluotę, o meras Alvydas Vaicekauskas paragino svarbius pakeitimus teikti ne posėdžio metu, Tarybos narė Rita Keturakienė pasiūlė už kiekvieną pakeitimą balsuoti atskirai. Deja, posėdžiui pirmininkaujantis A. Vaicekauskas ignoravo tokį pasiūlymą ir Tarybos reglamento pakeitimai buvo priimti valdančiosios koalicijos balsais (13).
Vėliau meras naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog priėmė sprendimą neskaldyti balsavimo, nes, jo manymu, reglamentas – svarbiausias Tarybos teisinis aktas ir balsavimai dėl pasiūlymų posėdžio metu nebus toleruojami. Pasak jo, tam yra komitetų posėdžiai.
Taryba priėmė sprendimą nuo 2020 m. sausio 1 d. padidinti rinkliavos dydžius už buitinių atliekų surinkimą ir išvežimą.
Pristatant naujus buitinių atliekų surinkimo ir išvežimo rinkliavos dydžius buvo paaiškinta, jog dėl Tarybos sprendimo sumažinti konteinerių išvežimo kiekius per keletą metų susidarė Prienų rajono savivaldybės skola už komunalinių atliekų tvarkymą. Taip pat buvo konstatuota, jog 2018 metas padidėjo sąvartyno tvarkymo mokestis, kuris ateityje dar augs. Tai taip pat turi įtakos rinkliavos dydžio didinimui.
Atskirų Tarybos narių siūlymai klausimo svarstymą atidėti nebuvo išgirsti. Į Tarybos nario A. Narvydo pastebėjimus, jog įvedama dviguba sankcija už netinkamą rūšiavimą (dvigubinasi rinkliava ir konteineris neištuštinamas) neproporcinga ir nekonstitucinė, buvo atsakyta, jog tokios sankcijos taikomos daugumoje šalių, nes kitaip už nesąžiningus turi mokėti sąžiningi paslaugos naudotojai.
ARATC direktorius Algirdas Reipas taip pat paneigė mitą, jog už surinktas iš gyventojų antrines žaliavas įmanoma uždirbti.
Visgi, A. Narvydas teigė, jog nauji rinkliavos dydžiai niekuo nepagrįsti ir gali padidinti skolininkų gretas.
Naujos rinkliavos kainos buvo padidintos. Už tai balsavo 14 Tarybos narių, 5 nepritarė, 3 susilaikė, vienas nebalsavo.

 

 

 

Leidybos-centras-„Prienų-spauda1-536x310

 

Taip pat skaitykite

1 komentaras

  1. Virginija

    Jeigu iš surinktų atliekų galima ir užsidirbti,tai mokesčiai turėtų kaip tik mažėti gyventojams,o ne didėti pastoviai ! O čia dar ir kažkokiomis sankcijomis ėmė gazdinti,net konteinerių neišvežti :) Tai kas čia galų gale darosi-gyventojai padaryti įkaitais šitų šiukšlių tvarkytojų versliuko,lb pelningo,sakyčiau … Ir vis dar negana,sugalvoja visokių būdų kaip dar išpešti pinigų iš gyventojų ! Jei taip į teismą padavus,dar klausimas,kas laimėtų ! Pažiūrėkit,kas darosi aplink konteinerius-net laiku nesutvarko. O pinigų tai nori.Tai kiek dar didins mokesčius-iki begalybės?!?

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti