•  

     

     

     

     

Prienų rajono savivaldybės taryboje: mažumos projekto atmetimas, asmeniškumai ir darbas visą dieną

IMG_3755

Vacys Staknys

Lapkričio 26 d. nuotolinis Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdis dėl elektros dingimo prasidėjo valanda vėliau, su pertraukomis truko visą dieną. 

Mažumos sprendimo projektas nesurado kelio į Tarybos posėdžio dienotvarkę

Posėdžio pradžioje meras Alvydas Vaicekauskas pasakė, jog dėl jo neįtraukto į dienotvarkę Tarybos narių A. Narvydo ir V. Jonelio paruošto sprendimo projekto „Dėl Prienų rajono savivaldybės želdynų ir želdinių apsaugos taisyklių patvirtinimo pakeitimo“ turės apsispręsti Taryba.
Tarybos pirmininko teigimu, tokį pat sprendimo projektą paruošė savivaldybės administracijos specialistai, kurie, kai kurias Tarybos narių A. Narvydo ir V. Jonelio pasiūlymo nuostatas į jį įtraukė. Todėl, anot mero, įtraukti į dienotvarkę mažumos pateiktą sprendimo projektą nebuvo prasmės. 

Tarybos narys Audrius Narvydas tokį mero sprendimą pavadino keistu ir antikonstituciniu demaršu, o savo, kaip Tarybos nario, teises sakė ginsiąs teisme. Meras A. Vaicekauskas replikavo, jog „būtų keista, jei neturėtume jūsų skundo“.
Tarybos narys Arūnas Vaidogas priminė, kad įstatyme teikti dienotvarkę įpareigotas meras, o ne specialistai, ir pridūrė, jog nedalyvaus balsavimo farse. 

Apie nedalyvavimą šiame balsavime pareiškė ir konservatoriai. Posėdžio pradžioje dalyvauti Tarybos darbe buvo prisijungę 22 nariai. 3 iš jų balsavo už mažumos sprendimo projekto įtraukimą į dienotvarkę, 11 buvo prieš, 4 susilaikė ir 4 nedalyvavo balsavime. 

Mažumos sprendimo projektas nebuvo įtrauktas į dienotvarkę. 

Savivaldybė biudžeto perskirstymai: 6000 eurų mažėja Kaimo rėmimo programa, 15 000 eurų padidintas savivaldybės administracijos direktoriaus fondas  

Savivaldybės biudžetas gavo 420 700 eurų įplaukų iš ES fondų, iš Vyriausybės, didėjo sumos už atliekų surinkimą, didino savo pajamas ir biudžetinės įstaigos. Padidinto biudžeto sumos nukreiptos į investicinius projektus, biudžetinėms įstaigoms.

Taip pat Tarybos tvirtinimui buvo pateiktas Kaimo rėmimo programos mažinimas ir savivaldybės administracijos direktoriaus fondo didinimas.  

Kaimo rėmimo programa mažinama 6000 eurų, o sutaupytų lėšų suma, kuri buvo numatyta banko palūkanoms dengti,  gruodžio 5 d. bus paskirstyta. Pagal pateiktą informaciją, suma sutaupyta, nes buvo priimtas sprendimas paraiškas priiminėti tik iki lapkričio 25 d. Ir jinai gali būti perkelta dengti savivaldybės dalį melioracijos projekte. Į Tarybos nario A. Narvydo  pastebėjimą, jog smulkieji ūkininkai prašė pagalbos ir siūlė į programą įtraukti žemės nuomos mokesčio kompensavimą, meras A. Vaicekauskas atsakė, jog šie metai žemdirbiams nebuvo sunkūs, todėl prašymai kompensuoti žemės mokestį nebuvo pagrįsti.

Į Tarybos narės Rimos Zablackienės klausimą, ar savivaldybės administracijos direktoriaus fondas didinimas premijų dalyboms, administracijos direktorė Jūratė Zailskienė atsakė, kad iš jo bus perkamos apsaugos priemonės visoms biudžetinėms įstaigoms, nes taip pigiau.

Pastebėjimas dėl sprendimo projekto ir asmeniškumai

Svarstant klausimą „Dėl parduodamų Prienų rajono savivaldybės būstų ir pagalbinio ūkio paskirties pastatų sąrašo patvirtinimo“ Tarybos narys A. Narvydas išsakė prielaidą, jog 2009 metais įrengti 23 socialiniai butai (Birutės g.4, Prienai), neturėtų būti pardavinėjami, nes jų įrengimas kainavo beveik 5 000 000 litų ir vieno buto vidutinė kaina  eurais buvo apie 60 000 eurų. Tarybos nario teigimu, galimybių sudarymas parduoti šiuos butus vertas Ostapo Benderio posakio „ledas pajudėjo“. Į tokį Tarybos nario pasisakymą meras A.Vaicekauskas priminė A. Narvydui jo praeities paklydimus ir teigė, jog nelaiko jo moraliniu autoritetu. 

Į tai Tarybos narys atsakė, jog jis išsakė prielaidas apie sprendimo projektą, o meras nukrypo į asmeniškumus. Tarybos narys Arūnas Vaidogas priminė, jog nereikia pamiršti pagarbos vieni kitiems, o ne mėtytis įžeidimais. 

Pastaruoju metu Tarybos nariai vis dažniau įsivelia į nereikalingus ginčus vietoje diskusijų apie pateiktus sprendimo projektus, ir tai liūdina. 

Po posėdžio – nuogąstavimai dėl Jiezno PSPC veiklos ir vadovavimo

Tarybos narys Arūnas Vaidogas išsakė nuogąstavimus, jog vilkinami įstaigos vadovo rinkimai, prasta situacija su darbuotojais, mažėja prisirašiusiųjų. Tarybos narys padarė prielaidą, jog konkursas neskelbiamas, nes norima į direktoriaus vietą paskirti be konkurso savą žmogų. 

Tiesa, pavardės Tarybos narys neįvardino, sakydamas, jog negali to padaryti dėl asmens duomenų apsaugos, bet nurodė, jog tai vienos Tarybos narės vyras.  Mero pavaduotoja Loreta Jakinevičienė paprašė mažiau spėlioti. Deja, atsakymas į Tarybos nario nuogąstavimus nebuvo pateiktas. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti