Prienų rajono Savivaldybės taryboje – kovos dėl dalyvavimo įvairiose tarybose, turto perėmimas ir perdavimas

 IGP65593

kvitrina.com

Rugsėjo 26 d. vykusiame Prienų rajono Savivaldybės tarybos posėdyje buvo svarstoma nemažai klausimų ir posėdis tęsėsi beveik keturias valandas.

Į posėdį neatvyko Vytas Bujanauskas, Arūnas Vaidogas ir Dovilė Ručytė. Deja, bet ir atvykusieji ne visi sugebėjo išbūti iki jo pabaigos. Po šešto klausimo iš posėdžio salės pasitraukė Tarybos nariai Egidijus Visockas ir Jonas Vilionis. 

Tiesa, prieš tai E. Visockas pristatė sprendimo projektą „Dėl mokesčio už neformalųjį švietimą mokėjimo tvarkos aprašo patvirtinimo“ pakeitimo. Anot Tarybos nario, padidinti mokesčiai už neformalųjį ugdymą mažina vaikų užimtumą, todėl, jo manymu, reikia atleisti nuo jų ne tik mūsų rajono vaikus, bet ir gabius vaikus iš kaimyninių savivaldybių, jei jie lanko neformaliojo ugdymo užsiėmimus rajono įstaigose.  

Po gan aštrių diskusijų E. Visocko sprendimo projektui nebuvo pritarta. 

Gan netikėtai daug laiko užėmė klausimas dėl rajono savivaldybės bendruomeninių organizacijų tarybos sudėties patvirtinimo. Į 8 vietas pretendavo 11 bendruomenių ir 6 biudžetinių įstaigų atstovai. Buvo priimtas sprendimas balsuoti dėl kiekvienos kandidatūros atskirai, pagal bendruomenių ir biudžetinių įstaigų kandidatų sąrašus. Reikia konstatuoti, jog į Tarybą nuo bendruomenių buvo išrinkti išties žinomi ir aktyvūs bendruomenių atstovai (S. Narūnas, D. Venclovienė, L. Šaltienė, R. Ignatavičius). Nuo savivaldybės įstaigų į Tarybos sudėtį buvo patvirtinti V. Naudžiūtė, V. Lazauskienė, D. Čepeliauskienė, R. Pavlavičienė.

Svarstant klausimą dėl Savivaldybės administracijos nuostatų patvirtinimo, Tarybos narys Audrius Narvydas išsakė nuostabą, jog juose įtvirtinama, kad Savivaldybės administracijoje dirbantys pagal darbo sutartis valstybės tarnautojai ir darbuotojai atskaitingi ne tik Administracijos direktoriui, bet ir  Administracijos direktoriaus pavaduotojui. Jo teigimu, ši nuostata prieštarauja Savivaldos įstatymui ir Konstitucinio teismo konstatavimui, jog savivaldybių administracijų darbuotojai atskaitingi tik administracijų direktoriams. Tarybos narių dauguma į šią pastabą nereagavo. Nuostatai buvo patvirtinti su įtvirtinimu, jog Savivaldybės administracijos darbuotojai yra atskaitingi ir Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotojui. 

IMG_9151

Taryba į savo rankas perima nenaudojamų, naudojamų ne pagal paskirtį, apleistų arba neprižiūrimų statinių ir patalpų sąrašo tvirtinimą. Iki šiol tai darė Savivaldybės administracijos direktorius.

Iš viso buvo priimti 27 sprendimai įvairiais klausimais. Vieni klausimai sulaukė diskusijų, kiti – ne. Jokių diskusijų Tarybos posėdžio metu nesulaukė sprendimo projektas dėl „Bendrovės „Prienų šilumos tinklai“ šilumos bazinės kainos dedamųjų galiojimo laikotarpio nustatymo“. Bendrovės direktorius Ramūnas Blaževičius naujienų portalui kvitrina.com pasakė, jog toks laikotarpis pasirinktas, kad būtų efektyviai reaguojama į rinkos svyravimus ir pokyčius rajono šilumos ūkyje. 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti