Prienų rajono Savivaldybės taryboje – diskusijos su didesne daugumos teise

Gelbėkit vaikus

IMGP7137

Vacys Staknys

Lapkričio 29 d. į savo posėdį susirinkę Prienų rajono Savivaldybės tarybos nariai 3 valandas sprendė rajono gyventojams svarbius klausimus. Tiesa, kaip visada, ne visais klausimais buvo vieninga nuomonė, o diskusijos daugiau buvo panašios į „protingus strėlių mėtymus“, o ne norą išgauti kompromisinį variantą.

Jau svarstant pirmąjį dienotvarkės klausimą apie Savivaldybės administracijos struktūros pakeitimą, meras Alvydas Vaicekauskas ir Tarybos narys Arūnas Vaidogas apsikeitė replikomis ir kiekvienas liko prie savo tiesos. Ir tolimesnės diskusijos parodė, jog šių abiejų išrinktųjų ryšys labai glaudus, nes jie dažniausiai diskutavo tarpusavyje.

Pirmas rimtesnis žodžių karas įvyko pradėjus nagrinėti sprendimo projektą dėl „Bendruomeninių vaikų globos namų ir vaikų dienos centro tinklo plėtros Prienų rajone“. Pranešėjui paskelbus, jog namai iš Jiezno paramos šeimai centro vaikams buvo bus perkami Pakuonyje ir Ašmintoje, o 30 % projekto lėšų bus skirta Jiezno dienos centrui, kuris jau metus sėkmingai veikia, Tarybos narys Vaidas Kupstas uždavė retorišką klausimą, o kodėl namai perkami tolokai nuo Jiezno paramos šeimai centro, jei tenai sėkmingai veikia Dienos centras, kurio veiklai bus skirta nemažai lėšų. Savivaldybės administracijos direktoriaus pavaduotoja Rima Zablackienė paaiškino, jog skelbimai, kad perkami namai, buvo skirti visiems rajono žmonėms, bet atsiliepė žmonės tik iš Pakuonio seniūnijos ir Stakliškių. Deja, bet prašoma kaina Stakliškėse buvo per didelė.

Tarybos narys Cezaras Pacevičius paklausė, ar kas nors skaičiavo, kokia bus šių sprendimų administracinė našta. Meras Alvydas Vaicekauskas replikavo, kad visiems gerai žinoma, jog administracinė našta padidės, bet pagerės ir vaikų gyvenimo sąlygos.

Tarybos narys Arūnas Vaidogas nesutiko su tokiais paaiškinimais ir teigė, jog labai keista, kad tinkami namai atsirado tik Pakuonio seniūnijoje, ir kad nereikia kvailinti Tarybos narių. Tiesa, problemų su sprendimo priėmimu nebuvo. 16 Tarybos narių pritarė numatytai plėtrai.

Tikras uraganas įsiplieskė nagrinėjant Kaimo plėtros rėmimo fondo lėšų skyrimo tvarkos pakeitimus ir Žemės mokesčio lengvatų nustatymą. Pirmą klausimą pristatė Žemės ūkio skyriaus vedėja Aušra Tamošiūnienė, antrą – Tarybos narys Arūnas Vaidogas. Bet abu klausimai buvo susieti su parama ūkininkams, kurie nukentėjo nuo gamtos stichijos.

Tiesa, Tarybos nariai nepalaikė sprendimo iš Kaimo rėmimo fondo kompensuoti artezinių šulinių įrengimo vietovėse, kur nėra centralizuotai tiekiamo vandens tinklų. Šis punktas buvo išbrauktas, nes nebuvo prieita bendros nuomonės, kam ir pagal kokius kriterijus bus teikiama kompensacija.

Taip pat buvo diskutuota, ar visiems ūkininkams užteks numatytos kompensacijos sumos iš Kaimo rėmimo fondo už patirtus nuostolius. Buvo išsakyta nuomonė, jog jei bus daug prašytojų, kompensacijos dydžiai gali tapti pajuokos objektu. Bet dauguma Tarybos narių nutarė, jog toks kompensacijų mechanizmas tinkamas padengti nuostolius ūkininkams.

Užtat A. Vaidogo sprendimo projektas dėl Žemės mokesčių lengvatų nustatymo su Vaido Kupsto pasiūlymais, kurie sudarytų sąlygas visiems ūkininkams, dirbantiems žemę, sumažinti nuostolius, daugumos buvo atmestas. Ir nors daugelis Tarybos narių pripažino, kad sprendimo projektas vertas dėmesio, bet jis nepriimtas, nes pateiktas ne laiku.

Dvigubi standartai akivaizdūs, nes ir Kaimo plėtros rėmimo fondo tvarkos pasikeitimas įvyko šiandien, kai metai jau eina į pabaigą, todėl vargu ar visi norintieji sužinos, kad jie galėjo kreiptis.

Tarybos posėdžio pabaiga taip pat buvo karšta, nes paaiškėjo, jog savivaldybės administracijos skyrių specialistai ir vadovai visiškai nesiskaito su seniūnais ir jų seniūnijoms skirtas lėšas kelių priežiūrai permetinėja kaip jiems patogu. Statybos ir ekonominės plėtros skyriaus vedėjas Robertas Želvys, paklaustas, ar apie lėšų perskirstymą žino kitų seniūnijų seniūnai, atsakė, jog taip, bet seniūnai nepatvirtino jo teiginių. Keistokai atrodė ir mero Alvydo Vaicekausko pabarimas. Pasak savivaldybės vadovo, oi, kaip negerai, kad nederinta su seniūnais, bet gerai, kad bus rekonstruotas Jūrės kelias.

Tarybos narys Henrikas Radvilavičius pasiūlė sudaryti komisiją ir atlikti sąmatos ir matavimų patikras. Tik va, neaišku, kas tai atliks? Ar ne tie patys, kurie tą rekonstrukciją daro?

 

Nauja mokytojų apmokėjimo tvarka sukėlė nepasitenkinimo bangą. Ar pritarėte mokytojų streiku?

  • Taip (55%, 141 b.)
  • NE (40%, 104 b.)
  • Neturiu nuomonės (5%, 12 b.)

Viso balsų: 257

Kraunama ... Kraunama ...

 

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. ALDONA

    Ar nors viena mama paprašė: „Priimkite mano vaikus į globos namus”? Ar yra tokių mamų, kurios muša ar pameta vaikus? Su kuo vedama polemika apie vaikus? Kokie kadrai dirba švietimo ir gydymo įstaigose? Iš kur atsirado Zailskas, Vaidogas, Diliūnas, Vaicekauskas ir daugybė kitų? Kas leido ateiti į svetimas vietas ir plagijuotis?

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti