Prienų rajone bręsta seniūnijų reforma?

Gelbėkit vaikus

Prienai-tiltas

Vacys Staknys

Kalbos, jog seniūnijoms reikia daugiau savarankiškumo, ypač sprendžiant ūkinius klausimus, viešoje erdvėje girdimos jau seniai. Bet dažniausiai rajonų valdžios nelabai linkę leisti seniūnams patiems tvarkytis, nes tada praras paskutinio žodžio teisę, negalės, reikalui esant, pakeisti neparankų seniūną kitu.

Šiuo metu Prienų rajono savivaldybėje situacija tokia, kad seniūnijos lyg ir turi joms priskirtą biudžetą, bet realiai kiekvieną savo veiksmą turi derinti su administracijos direktoriumi. O tai reiškia, jog iš tiesų priimti savarankiškų sprendimų negali.

Praeitą ketvirtadienį įvykusiame Prienų rajono savivaldybės tarybos posėdyje buvo sprendžiamas klausimas dėl apklausos surengimo, kuri turėtų  atsakyti į klausimą, ar gyventojai  pritars  valdančiosios koalicijos  sutarimui  dėl Ašmintos seniūnijos panaikinimo. Nors šio projekto rengėjai teigia, kad bus atsižvelgta ir į gyventojų nuomonę, bet pasirašytas politinis valdančiosios koalicijos susitarimas dėl Ašmintos seniūnijos teritorijos padalinimo tarp Prienų, Išlaužo ir Pakuonio seniūnijų, rodo, kad Ašmintos seniūnijos tikrai neliks.

Šis klausimas keliamas jau ne pirmus metus, nes visi gerai žino, kokie įtempti santykiai tarp mero Alvydo Vaicekausko ir Ašmintos seniūnės Vidos Vitkauskienės. Kas gali paneigti, kad būtent tai trukdė rajono valdžiai priimti sprendimą dėl seniūnijos pastato remonto arba seniūnijos administracijos perkėlimo į kitas patalpas.

Tarybos posėdžio metu buvo išsakyti dar keli argumentai, kodėl reikia mažinti seniūnijų skaičių. Tai žmonių sumažėjimas ir finansinio savarankiškumo suteikimas seniūnijoms.

Tiesa, po tokių pagrindimų sprendimui dėl Ašmintos seniūnijos iškart pasigirdo replikos, jog tada reikia rimtai pamąstyti apie visų rajono seniūnijų pertvarkos planą, nes yra ne viena maža seniūnija.

Kaip ten bebūtų, sprendimas dėl Ašmintos seniūnijos ateities priimtas. Meras Alvydas Vaicekauskas naujienų portalui kvitrina.com yra sakęs, jog sprendimai dėl jos teritorijų perskirstymo tarp kitų trijų seniūnijų turi įvykti iki kitų metų pradžios.

Naujienų portalas kvitrina.com vykdo apklausą, kurioje teiraujasi portalo lankytojų, ką jie mano apie tokį valdančiosios koalicijos, o dabar ir Tarybos, sprendimą.

Rugsėjo 7 d. duomenimis, šiuo klausimu pasisakė 293 skaitytojai. 172 pritaria sprendimui naikinti Ašmintos seniūniją, 101 – ne, 20 – neturi šiuo klausimu nuomonės.

Pagal duomenis, kurie pateikti oficialioje Prienų rajono savivaldybės internetinėje svetainėje www.prienai.lt, Ašmintos seniūnijoje gyvena 2016 gyventojų. Keturiose seniūnijose – Išlaužo (1703), Naujosios Ūtos (961), Pakuonio (1588), Šilavoto (1764) – gyventojų dar mažiau.

 

Taip pat skaitykite

3 komentarai

  1. Ta pati

    … naikinam, naikinam, naikinam…naikinam tai kas nepatogu, neparanku, tai kas negražu ar trukdo gyventi … manau gal jau laikas panaikinti ir kai kurių valdininkų kėdes pačioje savivaldybėje…

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti