Prienų politikai nepritarė sprendimui deleguoti į Verslo tarybą savo atstovus

Gelbėkit vaikus

IMG_0372

Vacys Staknys

Kas galėtų pagalvoti, kad klausimas dėl politikų atstovų delegavimo į rajono Verslo tarybą sukels tiek kandžių replikų, keistų Tarybos narių pamąstymų bei dar keistesnės diskusijos. 

IMG_0371

Pradžią diskusijai padarė A. Narvydas, paklausęs apie Verslo tarybos veiklą ir jos reikalingumą. Meras A. Vaicekauskas kažkodėl savo pasisakymą pradėjo nuo to, kad Verslo tarybos suformavimo iniciatyva priklauso Kauno PPAR Prienų filialui, prie kurios prisijungė ir ūkininkai, Taryba irgi negalėjo likti nuošaly. Savivaldybės vadovas negalėjo pasakyti, kiek kartų Verslo taryba rinkosi ir kokius klausimus sprendė ir ar ji buvo naudinga. 

Buvo pasiūlyta į Verslo tarybą deleguoti G. Bartulį, D. Ručytę, A.Vaicekauską ir C. Pacevičių. Kandidatai nusišalino nuo balsavimo ir opozicija iškart pakilo į kovą. E. Visockas pasakė, jog reikia spręsti klausimą ne dėl atstovų delegavimo, o ar ši Verslo taryba iš viso reikalinga. Tarybos nario teigimu, kam deleguoti į Verslo tarybą atstovus, jei jos reikalingumas abejotinas. 

Pasigirdo replikos, jog reikia siūlyti kitus kandidatus, bet jie nebuvo išgirsti.  Balsuojant nuomonės išsiskyrė. Valstiečiai, socialdarbiečiai ir konservatoriai balsavo už tai, kad politikai nebūtų deleguoti į Verslo tarybą (9 balsai). Tiek pat balsų buvo atiduota už atstovų delegavimą į Verslo tarybą. Sprendimas laikomas nepriimtu.

Balsavusieji prieš savo apsisprendimą grindė įvairiais faktoriais. Vieni – pačios Verslo tarybos reikalingumu, kitiems nepatiko personalijos, o tretiems užkliuvo tai, jog meras negalėjo aiškiai įvardinti Verslo tarybos veiklos svarbumo.

Manau, priežastys, kurios nulėmė tokį Tarybos sprendimą, nesvarbios. Svarbu tai, kad Verslo taryba, nors ir nelabai efektingai dirbo, bet buvo ta vieta, kur buvo galima pasidalinti nuomonėmis, išsakyti problemas savivaldos politikams ir bandyti kartu ieškoti būdų, kad Prienuose ir rajone atsirastų daugiau darbo vietų.

Deja, Taryba į trišalio verslo, ūkininkų ir savivaldos forumo veiklą pažiūrėjo lengvabūdiškai ir sprendime buvo daugiau politikos nei apgalvoto veiksmo. Jei Tarybos nariai pamanė, jog priimtas sprendimas parodė jų principingumą, tai tikrai klysta.

Kauno pramonės, prekybos ir amatų rūmų Prienų atstovybės vadovė, UAB „Ekofrisa“ direktorė Lina Dužinskienė, išgirdusi apie tokį Prienų rajono Savivaldybės tarybos sprendimą, pasakė: „Be komentarų“ ir pridūrė, jog toks sprendimas tik rodo, kad politikai bendrauti su verslu nenori.

Ūkininkų sąjungos Prienų skyriaus pirmininkas Martynas Butkevičius Tarybos balsavimą apibūdino kaip politikų nenorą kartu spręsti ūkininkams ir  verslui svarbius klausimus. „Žiūrėk, nerūpim jiems“, – reziumavo ūkininkas.

Taip pat skaitykite

2 komentarai

  1. Ūkininkas.

    Nu Butkevičius ar jis nesigaudo situacijoje ar iš medžio iš puolęs yra. Jo partiečiai Visockas ir ukininkų sąjungos tarybos narys Vilionis balsavo prieš verslo tarybą. Tai taip išeina kad jiems ūkininkai ir nerūpi. Tai ko čia ponas Martynai stebiesi ar pirmas kartas taip

    Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti