•  

     

     

     

     

Prienų mero prioritetai – biokatilinė ir atlyginimai darbuotojams

bujanauskasVyto Bujanausko išrinkimui meru pritarė visi Prienų rajono savivaldybės Tarybos nariai. Tiesa, 2013-ieji politikams nebuvo itin ramūs – viena dauguma keitė kitą, bet pasitikėjimas meru išliko.

Vertindamas 2013-uosius, savivaldybės vadovas pirmiausiai pabrėžė darbus, susijusius su biokatilinės projektu. Deja, mero teigimu, ne visi Taryboje šiuo klausimu vieningi – Tarybos sprendimas dėl AB „Prienų šilumos tinklai“ įstatinio kapitalo didinimo buvo apskųstas Vyriausybės atstovui Kauno apskrityje.

Pasak V. Bujanausko, Vyriausybės atstovo institucija pažeidimų nenustatė. Tarybos pirmininkas taip pat atmetė sklindančias kalbas apie projekto brangumą ir pateikė keletą pavyzdžių, kurie, jo manymu įrodo, jog biokatilinės projektas Prienuose sąlyginai nėra brangus. Savivaldybės vadovas teigė nesuprantantis tų oponentų, kurie nori antrą kartą įbristi į tą pačią balą, agituodami šilumos ūkį vėl atiduoti į privatininkų rankas. Mero manymu, bendradarbiavimas su privačiu kapitalu įmanomas, jei savivaldybė savo rankose turės kontrolinį šilumos energiją gaminančios įmonės paketą.

V. Bujanauskas tiki, jog 2014 metais biokatilinės statyba bus pradėta, ir rajono  gyventojams bus teikiama šilumos energija mažesniu tarifu.

V. Bujanauskas taip pat paminėjo, jog praėjusiais metais sėkmingai buvo ruošiamasi namų renovacijos procesui. Gyventojai jame aktyviai dalyvauja, o dabar jau vyksta rangovų atranka.

Meras, pasakodamas apie gatvių renovacijos darbus, nepamiršo paminėti, jog 2014 metais bus bandoma įgyvendinti vaizdo kamerų įrengimo projektą Prienuose. Pasak V. Bujanausko, atėjo laikas žinoti, kas vyksta mieste tamsiu paros metu. Tarybos pirmininkas, paklaustas apie šio projekto finansavimą, atsakė, jog jis gali būti finansuojamas iš įvairių šaltinių, bet neatmetė galimybės, kad gali būti apmokamas ir iš savivaldybės biudžeto.

V. Bujanauskas yra įsitikinęs, jog finansinius savivaldybės sunkumus padėjo sušvelninti taupymo programa, dėl kurios buvo likviduota net dviejų mėnesių atlyginimų skola biudžetinių įstaigų darbuotojams. Deja, meras pripažino, jog savivaldybės administracija nemažai skolinga įvairioms verslo struktūroms ir net biudžetinėms įstaigoms, todėl taupymo programa bus tęsiama ir 2014 metais.

Savivaldybės vadovas pateikė argumentus ir dėl administracijos direktoriaus pavaduotojo etato užpildymo. Pasak jo, ilgą laiką administracijos direktorius dirbo vienas, bet darbų nemažėja, o tik daugėja, todėl buvo nuspręsta pavaduotoja įdarbinti Rimą Zablackienę.
essay revision service
Tarybos pirmininkas įsitikinęs, jog sprendimai atsisakyti Veiverių dienos centro ir „Revuonos“ parko projektų buvo finansiškai motyvuoti ir teisingi, nes leido sutaupyti šimtus tūkstančių litų. O pagrindiniai tikslai bus įgyvendinti ateityje ir neatsiguls į stalčių.

Mero teigimu, Veiveriams reikalingas ne dienos centras, o darželis, todėl buvo priimtas racionalus sprendimas įsteigti darželio grupes T. Žilinsko gimnazijoje, o  2014-2020 m. finansavimo laikotarpio prioritetai leis įrengti ir darželį.

V. Bujanausko manymu, visada reikia skirti judėjimą į priekį nuo beprasmiškų lenktynių į niekur.

Meras pabrėžė, jog problemų rajone tikrai yra daug, bet ne viskas savivaldybės valioje. Štai sausio pabaigoje Prienuose Susisiekimo ministerijos ir kelių direkcijos atstovai diskutuos apie kelio Prienai – Kaunas renovaciją, taip pat bus iškelti klausimai apie F. Martišiaus gatvės būklę ir dvigubą žiedą už J. Greimo tilto.

V. Bujanauskas patvirtino, jog buvusi Nemuno pradinė mokykla vėl taps darželiu, o dabartinis „Saulutės“ darželio pastatas bus privatizuotas. Mero teigimu, turėtų susirūpinti ir apleistų bei neprižiūrimų pastatų savininkai, nes jiems numatoma taikyti maksimalius nekilnojamojo, žemės ir žemės nuomos mokesčių tarifus.

„Pastatų „vaiduoklių“ mums tikrai nereikia“, tikino savivaldybės vadovas. Tiesa, kalbėdamas apie namų renovacijos procesus, V. Bujanauskas pasakė, jog savivaldybės administracijos pastatas kol kas nėra įtrauktas į sąrašus, nes pirmiausiai bus siekiama atnaujinti seniūnijų pastatus.

Meras V.Bujanauskas neatmetė galimybės, jog ateityje bus keliamas klausimas dėl seniūnijų stambinimo. Pasak jo, gali ateiti toks laikas, kai rajone liks tik 5-6 seniūnijos, nes vis daugiau žmonių naudojasi internetu ir gali gauti paslaugą neišeidami iš namų. Vis tik Tarybos pirmininkas pabrėžė, jog galutinai viską nuspręs patys gyventojai.

Pokalbio pabaigoje savivaldybės vadovas teigė, jog struktūriniai pasikeitimai galimi ir pačioje administracijoje.

Be to, meras palinkėjo rajono žmonėms darbo, sveikatos ir laimės.

2014 metai, pasak V. Bujanausko, savivaldybei taip pat nebus lengvi – reikės daug dirbti šilumos, namų renovacijos klausimais.

Vacys Staknys

765qwerty765

Taip pat skaitykite