Prienų ligoninėje apsilankė Seimo nariai. O kas toliau?

IMGP2863

kvitrina.com

Spalio pradžioje Prienų rajono savivaldybės mero Alvydo Vaicekausko kvietimu Prienų ligoninėje lankėsi grupė Seimo narių iš opozicinės socialdemokratų frakcijos. Apie vizitą iš anksto nebuvo pranešta. Į Prienus susitikti su kelių ligoninių vadovais atvyko Seimo nariai Juozas Olekas, Rasa Budbergytė ir Julius Sabatauskas. Susitikime dalyvavo Kaišiadorių, Vilkaviškio, Pakruojo ir Prienų rajonų ligoninių vadovai, kurie aiškiai įvardino, jog Sveikatos apsaugos ministerijos noras optimizuoti ligoninių tinklą ir pacientų srautus iš rajonų nukreipti į didžiųjų miestų klinikas yra ydingas bei tikrai nepagerins žmonių aptarnavimo kokybės. Nors savo užmojus ministerija ir grindžia prastu aptarnavimu rajoninėse ligoninėse. Ligoninių vadovai perspėjo politikus, jog rajoninėse ligoninėse aktyvios medicininės pagalbos naikinimas paliks tūkstančius žmonių be jokios medicininės pagalbos. Sveikatos apsaugos ministro samprotavimai apie geresnį aptarnavimą didžiųjų miestų ligoninėse parodo, jog jis su savo aplinka visiškai nevaldo situacijos ir rūpinasi tik tų sveikatos „monstrų“ ekonomine padėtimi, o ne žmonių, gyvenančių provincijoje, sveikata. Pasak ligoninių vadovų, rajonines ligonines reikia stiprinti, o ne sąmoningai žengti į jų naikinimą.

Deja, jau dabar dažnai į Kauno klinikas vežami pacientai grąžinami atgal arba išvis nepriimami. Gerai, kad kai kuriose rajoninėse ligoninėse dar išlikę reanimacijos palatos, kuriose gyvybė išsaugojama šimtams pacientų. Atrodo, jog valstybė, suplanavusi uždaryti rajonines ligonines, tokiu būdu nori pagerinti savo finansinę padėtį, perkeldama naštą ant žmonių pečių. Sveikatos apsaugos ministerijos veiksmai rodo, kad mes patys nemokam nieko sukurti, tik bandom kopijuoti kitų valstybių sistemas, ir tai prastai. Reikia kurti savo sistemą, atsižvelgiant į mūsų situaciją, o ne svetimą.

Diskusijos metu buvo aiškiai konstatuota, jog panaikinus rajoninėse ligoninėse aktyvų gydymą išnyks jose skubios pagalbos skyriai, tada ir slauga nebus patraukli. Žlugs ir ministerijos norai rajonines ligonines paversti slaugos ligoninėmis.

Kiekviena rajoninė ligoninė yra skirtinga, todėl būtina ne kirpti pagal vieną kurpalį, o įsigilinti į realią situaciją. Buvo prieita prie bendro sutarimo, jo mažose rajoninėse ligoninėse turi būti terapija, reanimacija, vaikų skyrius, visą parą dirbantis skubios pagalbos skyrius, konsultacinė poliklinika, slaugos skyrius, dienos chirurgija. Turi keistis ir apmokėjimo tvarka. Jei paslaugą suteikia licenciją turintis gydytojas, už ją turi būti sumokėta.

Pokalbio pabaigoje buvo pažymėta, jog jau duoda savo neigiamus rezultatus ministerijos mitas, kad visi vaistai vienodi, jei yra ta pati veiklioji medžiaga. Nuspręsti, kokius vaistus reikia skirti pacientui, privalo gydytojas, o ne klerkas, sėdintis ministerijoje.

Seimo narių dalyvavimas diskusijoje buvo momentinis, jie klausė, o ar išgirdo?

 

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti