Prienų krašto vasaros šventė prasidėjo idėjų lietumi miesto ateičiai

IMGP4073

kvitrina.com

Prienų krašto vasaros šventės tridienis prasidėjo gegužės 17 d. įvykusia turininga ir aktualia konferencija, skirta Pasaulio lietuvių metams, „Man reikalingi pasaulio centrai, kuriuose aš noriu užkariauti Lietuvai vietą“. Tai mūsų žymiojo kraštiečio keliautojo Mato Šalčiaus žodžiai. Jo asmenybei ir gyvenimui apibūdinti pranešimą parengė prof. dr. Benediktas Šetkus, kurio pasakojimas tapo puikia įžanga svarbiam įvykiui – Prienų rajono savivaldybės įsteigtos Mato Šalčiaus premijos įteikimui.

IMGP4086

O ji atiteko išties neeilinei asmenybei – žurnalistei, keliautojai Eglei Gerulaitytei, kelionių knygų autorei.

IMGP4052

Deja, nominantė nepasirodė, nes šiuo metu yra pačiame naujo nutrūktgalviško nuotykio sūkuryje. Premiją atsiėmęs jos tėvas Viktoras Gerulaitis pasidžiaugė, kad Prienų kraštas turi tokią unikalią ir originalią tradiciją – apdovanoti kelionių žurnalistus, ir kad jo duktės nuopelnai buvo pastebėti ir įvertinti.

IMGP4104

Ne mažiau įdomi buvo ir antroji konferencijos dalis. Emocingas Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkės Dalios Henkė pranešimas apie svetimijoje, anot M. Šalčiaus, pasklidusių lietuvių gyvenimus, meilę ir darbus Tėvynei, galimybes ir norus sugrįžti gyventi gimtinėn, buvo tarsi visų emigrantų balsas, raginantis suprasti jų pasirinkimą.

Apie tai buvo ir vieša ekspertų diskusija, kurią tiesiogiai transliavo Delfi TV.

Joje dalyvavo Pasaulio lietuvių bendruomenės pirmininkė Dalia Henkė, lietuvių bendruomenių užsienyje atstovai, kraštietis žurnalistas Česlovas Iškauskas bei Prienų rajono Savivaldybės administracijos direktorė Jūratė Zailskienė. Diskusiją moderavo žurnalistas Aurimas Perednis.

IMGP4164 IMGP4168

Po kavos pertraukėlės įvyko ir trečioji konferencijos dalis – dar viena vieša ekspertų diskusija, kurią moderavo žurnalistas Edmundas Jakilaitis. Joje dalyvavo DELFI generalinis direktorius Vytautas Benokraitis, leidyklos „Terra Publica“ plėtros vadovas Vytautas Kandrotas, politologas Linas Kojala, kraštietės iš Didžiosios Britanijos bei Prienų rajono savivaldybės meras Alvydas Vaicekauskas.

IMGP4174  IMGP4156

Posakis, kad diskusijose gimsta tiesa, o šiuo atveju – realiai įgyvendinamos idėjos, konferencijoje pasiteisino su kaupu. Džiugu, kad tiek žymūs kraštiečiai, tiek patys Prienų krašto gyventojai mato savam krašte vykstančias permainas, jas vertina ir nori jų dar daugiau. Tik gal ne vien valdžios atstovams turėtų rūpėti viešbučio atsiradimas, Popiernios likimas, Pociūnai ar turizmo plėtra. Pasak diskusijos dalyvių, verslas taip pat turėtų suskubti panaudoti gamtos, kultūros, istorijos turtus pritraukti investicijoms, plėtoti paslaugų spektrą turistams, svečiams ir pro šalį keliaujantiems žmonėms. Gausų idėjų derlių, užderėjusį konferencijoje, verta gerai išanalizuoti ir daug jų įgyvendinti.

IMGP4321   IMGP3972

Konferencija buvo užbaigta iškilmingu tarptautinių kultūrinio bendradarbiavimo sutarčių pasirašymu bei nuostabia vokalinio ansamblio „Aksomas“ daina.

Pagrindinis renginio rėmėjas – Lietuvos kultūros taryba. Rėmėjas – Prienų rajono savivaldybė.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti