Prienų globos namai. Apsaugos priemonėmis pasirūpinta iš anksto ir kasdien – saugumo reikalavimų laikymasis

Gelbėkit vaikus

saviizoliacijai1

Vidmantas Venclovas

Prienų globos namai – tai specifinė įstaiga, kurioje beveik kiekvienas gyventojas priskiriamas prie labiausiai koronaviruso pažeidžiamos grupės.

unnamed

Pasak įstaigos direktorės Ingos Barkauskienės, dar prieš karantino paskelbimą globos namai pradėjo saviizoliacijos procesą. Buvo atšauktas giminaičių lankymasis ir ribojamas namų gyventojų išėjimas iš įstaigos teritorijos. Patalpos buvo vėdinamos ir dezinfekuojamos. Administracija iš anksto pasirūpino apsaugos priemonėmis, patalpų ir rankų dezinfekcijos skysčiais. Trečiajame aukšte yra paruoštos vietos saviizoliacijai, jei prireiktų. Keturiose patalpose, kuriose įrengtos pertvaros, galima izoliuoti 20 žmonių. Dar viena patalpa paruošta laikinam, kol atvyks greitoji medicininė pagalba, žmogaus patalpinimui įtarus konoraviruso simptomus. Anot direktorės, dešimt darbuotojų dirba nuotoliniu būdu, kiti budi pagal sudarytus grafikus. Tiesa, vienas darbuotojas saviizoliavosi namų sąlygomis, nes dar prieš karantino paskelbimą buvo užsienyje.

saviizoliacijai2

I. Barkauskienės teigimu, apsauginių priemonių atsargos nuolat papildomos. Prie atsargų papildymo prisideda ir savivaldybė. Apsauginės kaukės siuvamos vietoje ir perkamos pas tiekėjus. Gyventojai labai supratingi ir galėtų būti pavyzdys kitiems. Valgykloje jau seniai niekas nesusirenka, nes karštas maistas pristatomas į kambarius. Jei gyventojas nori kažką įsigyti parduotuvėje, pirkiniais pasirūpina socialiniai darbuotojai.

Prienų globos namų direktorė Inga Barkauskienė patvirtino, jog įstaigoje šiuo metu susirgusių infekcinėmis ligomis gyventojų nėra.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti