„Rūdupio“ krepšininkai BBL „Dorpat“ taurės turnyre – treti

Rugsėjo 24-25 d. Tartu (Estija) vykusiame BBL „Dorpat“ taurės turnyre Prienų „Rūdupio“ komanda garbingai atstovavo Lietuvai ir lietuviško krepšinio mokyklai. Prienų komanda išbandė jėgas su Latvijos „VEF Riga“ ir Estijos „Kalev/Cramo“ čempionais. Tiesa, burtai lėmė, jog jau pusfinalyje „Rūdupiui“ teko žaisti su „VEF Riga“ krepšininkais, kurie dalyvaus atrankos turnyre į Eurolygą.
Naujienų portalas kvitrina.com jau rašė, kad po dramatiškos kovos rūdupiečiai pralaimėjo Latvijos čempionams (75:80).
Kovoje dėl trečios vietos „Rūdupis“ susitiko su Estijos čempione – Talino „Kalev/Cramo“ komanda, kuri pusfinalyje netikėtai 106:108 nusileido Tartu „University“ krepšininkams.
Be jokios abejonės, „Rūdupio“ ir „Kalev/Cramo“ mačo favorite buvo vardijama Lietuvos komanda, kuri pusfinalio rungtynėse parodė aukšto lygio krepšinį.
Jau pirmame kėlinyje „Rūdupio“ krepšininkai parodė, jog nenusiteikę juokauti, ir įgijo dviženklį pranašumą (19:8). Tiesa, antro kėlinio pradžioje Estijos čempionai sumažino „Rūdupio“ pranašumą iki 3 taškų (23:20).
Prienų komandos strategas Virginijus Šeškus suskubo paimti minutės pertraukėlę, ir skirtumas vėl pradėjo augti. Pataikė D. Šalenga ir G. Orelikas (27:20), G. Kadžiulis sumetė baudas (29:22), „Kalev/Cramo“ sumažino atsilikimą iki 5 taškų (29:24), Simas Buterlevičius pataikė tritaškį (32:24), o varžovai atsakė taikliu dvitaškiu (32:26). Iki didžiosios pertraukos dar kartą pavyko pasižymėti S. Buterlevičiui, kuris paskutinę antro kėlinio sekundę įmetė tritaškį (35:26).
Po pertraukos „Rūdupis“ nemažino tempo ir skirtumas vis augo (39:26, 46:30, 57:39). Tiesa, Estijos čempionai priešinosi ir neleido Prienų komandai didinti pranašumo. Po trijų kėlinių „Rūdupis“ pirmavo 15 taškų skirtumu (62:47).
Ketvirtame kėlinyje įtampa rungtynėse išliko, nes „Kalev/Cramo“ krepšininkai sumažino „Rūdupio“ pranašumą iki 8 taškų (69:61). Prieniškiai suaktyvino gynybą, ir tai davė rezultatų: A. Viskonas padidino skirtumą iki 10 taškų (71:61), o po P. Butkevičiaus ir G. Oreliko metimų „Rūdupis“ pirmavo 75:61. Tritaškius pataikė A. Viskontas ir G. Orelikas (83:67), o tašką rungtynėse padėjo P. Butkevičiaus pelnytas dvitaškis (85:70).
„Rūdupio“ vyr. treneris Virginijus Šeškus spaudos konferencijoje pabrėžė, jog komanda sužaidė gerai abiejose rungtynėse – ir su „VEF Riga“, ir su „Kalev/Cramo“. Pasak Prienų komandos stratego, rungtynėse su Latvijos čempionais pritrūko sėkmės, o Estijos čempionai buvo nugalėti dėsningai, nes „Rūdupio“ komanda potencialiai yra stipresnė. Į klausimą, kodėl komandoje nėra legionierių, Prienų komandos strategas atsakė, jog tokia klubo politika – remtis savo šalies krepšininkais.
Rungtynėse su Talino „Kalev/Cramo“ komanda savo geriausią mačą sužaidė Aidas Viskontas, tvirtą charakterį parodė Gediminas Orelikas, kuris, prametęs pirmus keturis tolimus metimus, reikiamu momentu buvo taiklus ir rezultatyviausias komandoje (18 taškų), 15 taškų A. Viskonto sąskaitoje. Įžaidėjas atliko 6 rezultatyvius perdavimus ir atkovojo 5 kamuolius. D. Šalenga pelnė 15 taškų, o G. Kadžiulis – 12. P. Butkevičius įmetė 8 taškus ir atkovojo 9 kamuolius.
Šiose rungtynėse „Rūdupio“ komandoje debiutavo Domantas Šeškus ir Tautvydas Žioba.

Po rungtynių BBL prezidentas Romualdas Brazauskas įteikė „Rūdupio“ kapitonui G. Kadžiuliui taurę už iškovotą trečiąją vietą.