•  

   

   

   

Prienų „Žiburio“ gimnazijos bendruomenė apie rajono savivaldybės mokyklų tinklo pertvarkos projektą

1990 m. Lietuvos švietimo koncepcijoje buvo numatytos mokyklų pertvarkos gairės – 4+4+4 (pradinė + progimnazija + gimnazija). Todėl „Žiburio“ gimnazijos bendruomenė 1991 m. apsvarstė naująją Švietimo koncepciją ir pradėjo kryptingą tuo metu I vidurinės mokyklos pertvarką. 1998 m. išgryninta gimnazija (nebeliko 5-8 klasių), dabar ir toliau gimnazija, laikosi švietimo politikos. Prienų „Žiburio“ gimnazija teisingai komplektavo klases, turėjo pliusinį biudžetą. Manome, kad ir kitos mokyklos turi nepažeisti rajono savivaldybės numatytos mokyklų reorganizavimo politikos. Reikėtų atkreipti dėmesį į tai, jog Prienų „Žiburio“ gimnazija – rajoną reprezentuojanti švietimo įstaiga.
Šiais metais situacija „Žiburio“ gimnazijai tampa grėsminga dėl nemotyvuotai priimtų rajono savivaldybės nutarimų, išeitinių išmokų ir kompensacijų už nepanaudotas atostogas, dėl priverstinės pravaikštos ir teismo išlaidų (iš viso – 126 702 Lt) turime 46 600 Lt kreditorinį įsiskolinimą.
Jeigu bus priimtas nutarimas Prienų „Revuonos“ vidurinei mokyklai leisti formuoti tris vienuoliktas klases, situacija „Žiburio“ gimnazijoje blogės: mažės mokinių ir klasių komplektų skaičius, daug mokytojų praras darbą. Esant minusiniam biudžetui atleidžiamiems mokytojams nebus galimybės mokėti išeitinių išmokų ir kompensacijų, todėl kils teisminių konfliktų.
Atkreipiame dėmesį į tai, kad pagal Vyriausybės nutarimus, nuo 2015 m. šalyje vidurinių mokyklų neliks, todėl „Revuonos“ vidurinė mokykla turėtų tapti pagrindine. Tad kokia prasmė dabar nevykdyti Vyriausybės nutarimų ir ankstesnių susitarimų bei leisti „Revuonos“ vidurinei mokyklai formuoti vienuoliktas klases, o po poros metų vėl audrinti Prienų visuomenę? Kodėl „Revuonos“ vidurinė mokykla yra palaikoma politikų?
Prienų „Žiburio“ gimnazijos bendruomenė prašo laikytis anksčiau priimtų susitarimų ir neleisti „Revuonos “ vidurinei mokyklai nuo 2012 metų rugsėjo 1 dienos formuoti vienuoliktų klasių.
Prienų „Žiburio“ gimnazijos bendruomenės vardu – gimnazijos Darbo taryba

Taip pat skaitykite

20 komentarai

 1. adminas

  Jūsų žiniai, ona ir visi kiti panašūs, Žiburys nesimaitina mokiniais, į jį eiti mokiniai pasirenka patys. Tik klausimas jums: kodėl gi mokiniai taip veržias į tą Žiburį?

  Atsakyti
 2. norinti pasisakyti

  Mielieji,
  iš daugelio girdėjau, kad „Revuonoj“ , jei nori išeiti į Žiburį, mokytojai pradeda žiūrėti į tave kaip į skudurą , vaikai net bijo ateiti aplankyti senosios mokyklos, nes revuoniškiai iškart pradeda vadinti juos „gražiais“ vardais. O dėl Žiburio: ar iš Revuonos šiemet yra nors vienas atlikėjas pakliuvęs į Dainų dainelės respublikinį etapą? (ką padarė žiburiečiai) , o gal būt Revuona organizuoja respublikinį matematikų konkursą? prieš šmeiždami Žiburį, geriau paieškokit įrodymų, už ką jį šmeižt.

  Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti