Prieniškė Livija Sakevičiūtė kartu su draugėmis pasidabino Europos U-16 „B“ diviziono krepšinio čempionato aukso apdovanojimais

livija
Karolis Urba

Rugpjūčio 23 d. (sekmadienį) vakare Lietuvos merginų krepšinio rinktinė tapo Europos
U-16 moterų krepšinio „B“ diviziono čempionato nugalėtoja. Lietuvos komanda, kurios sudėtyje žaidė ir prieniškė Livija Sakevičiūtė, o fizinio parengimo trenerė prieniškė Eglė Jankauskaitė, po dramatiškos kovos įveikė Baltarusijos krepšininkes rezultatu (80:74).
Užtikrintai pradėjusios rungtynes (38:30, lietuvaitės trečiajame kėlinyje buvo pasiųstos į nokdauną (47:50). Tiesa, ketvirtajame merginos sugebėjo atsitiesti (67:67), o pratęsimo metu išplėšti pergalę (80:74).
Prieniškė finalo rungtynėse per 22 minutes pelnė 11 taškų ir atkovojo 10 kamuolių. Iš viso per 8 čempionato rungtynes Livija pelnė 71 tašką, aikštelėje vidutiniškai praleisdavo po 19,4 min., pelnydavo po 8,9 taško ir atkovodavo po 5,6 kamuolio.
Lietuvos rinktinė čempionate pralaimėjo tik kartą ir būtent Baltarusijos komandai (69:80), bet tai buvo grupės varžybose.
Čempionate buvo iškovoti ne tik aukso apdovanojimai, bet ir kelialapis į  stipriausiųjų komandų divizioną.