„Prienai“ parbloškė „Neptūną“ jo tvirtovėje ir bronzos laimėtojas spręsis Prienuose

Gegužės 9 d. „Prienai“ nesuteikė „Neptūnui“ galimybės švęsti pergalės ir laimėti mažojo finalo seriją. Svečiai visas rungtynes kontroliavo žaidimą ir įtikinamai laimėjo rungtynes (81:90).

Rungtynes „Prienų“ komanda pradėjo labai susikaupusi. Žaidėjai nepiktnaudžiavo tolimais metimais ir neblogai žaidė varžovų baudos aikštelėje.

Pirmieji taškus pelnė aikštelės šeimininkai (2:0), bet jau po kelių atakų „Prienai“ po Artūro Milaknio taiklaus metimo pirmą kartą išsiveržė į priekį (5:6). Apylygis rezultatas laikėsi iki pirmojo kėlinio vidurio (17:17). Antroje kėlinio pusėje „Prienų“ žaidėjams pavyko keletą kartų sėkmingai apsiginti ir užbaigti pozicines atakas. Ir tai davė rezultatą. Po pirmojo kėlinio „Prienai“ pirmavo 8 taškais (21:29).

Antrojo kėlinio pradžioje svečiai po penkių Gedimino Oreliko iš eilės pelnytų taškų įgijo 12 taškų pranašumą (24:36). Tiesa, aikštelės šeimininkai sėkmingai spurtavo ir sumažino skirtumą iki 5 taškų (31:36). Gintaras Kadžiulis pelnė tritaškį ir, kėliniui įpusėjus, „Prienai“ išsaugojo 8 taškų pranašumą (31:39).
Antroje kėlinio pusėje svečiai sugebėjo išlaikyti iniciatyvą savo rankose ir 8 taškų persvarą (41:49). Dar du taškus „Prienų“ komandai paskutinėmis antrojo kėlinio sekundėmis padovanojo Deividas Gailius, kuris uždirbo techninę pražangą. Baudas sėkmingai realizavo G. Orelik ir po dviejų kėlinių „Prienai“ pirmavo 10 taškų skirtumu (41:51).
Trečiame kėlinyje rungtynių braižas nesikeitė. „Prienų“ krepšininkai neleido aikštelės šeimininkams perimti iniciatyvos. Kėliniui įpusėjus svečių persvara buvo 14 taškų (51:65). Toks skirtumas išsilaikė iki paskutinės kėlinio minutės (59:73). Aikštelės šeimininkams per paskutinę minutę pavyko pelnyti 4 taškus, ir po trijų kėlinių „Prienai“ išsaugojo 10 taškų persvarą (63:73).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje svečiai padidino savo pranašumą iki 15 taškų (66:81). Ir tapo aišku, jog „Prienai“ dėl trečios vietos pasiruošę kovą perkelti  į Prienus. Kėliniui įpusėjus komandas skyrė 10 taškų (71:81), o iki rungtynių pabaigos likus 3 min., prieniškiai vėl pirmavo 15 taškų skirtumu (73:88). „Prienų“ krepšininkai atakas rengdavo po 24 sek., o aikštelės šeimininkai skubėjo ir klydo. Per likusį laiką „Neptūnui“ pavyko sumažinti skirtumą iki 9 taškų (81:90), bet rungtynes laimėjo „Prienai“, išlygindami serijos rezultatą (2:2).

Šiose rungtynėse išsipildė „Prienų“ vyr. trenerio noras, kad sužaistų visi lyderiai. Taip ir atsitiko. Artūras Milaknis pelnė 23 taškus, Gediminas Orelik – 22, Artūras Valeika – 21, Gintaras Kadžiulis – 11, Siim Sanders Vene – 9, Paulius Ivanauskas – 4.

Po rungtynių

„Ir mums reikia tų medalių. Jeigu dabar laimime, tai kitąmet užleisime vietą, – šypsojosi Virginijus Šeškus. – Juokauju, žinoma. Galėjo patys trečiąją vietą jau šiandien užimti.“

„Žiūrovams bus įdomiau, kad lemiamas mačas vyks Prienuose. Mačas bus tikrai sunkus. Be to, niekas netikėjo, kad mes laimėsime Klaipėdoje. Kiek kalbėjo – niekas nepasakė, kad „Prienai“ turi šansą. Tačiau „Prienai“ ne pirmą sezoną pasižymi tuo, kad atiduoda visą ugnį. Kai laimi, viskas atrodo gerai, jeigu būtume pralaimėję – rastume prie ko labai prisikabinti“, – kalbėjo V. Šeškus.