•  

     

     

     

Prienai jau tampa mažute meno mekos dalimi

IMGP1994

Petras Navickas

Šiuolaikinis šokis – tai kalba, kurią kiekvienas supranta savaip. Beje, ne vienas pripažins, kad kalbėti galima ne tik žodžiais, bet ir per dailę, akimis, gestais. Tačiau šokio kalba – tai ne tik menas, bet ir grožis, kiekvieną paveikiantis kitaip. Ne veltui dar sakoma, kad šokio raiška socialiniame kultūriniame gyvenime suteikia vaizduotės ir vidinio bei išorinio pokalbio tęstinumą. Veido išraiškos pasako daugiau nei žodžiai.

Menininkės Sabina Bočková ir Johana Pocková (Čekija) sako, jog „Per šokį mes norėjome nagrinėti temą, kuri nėra vien asmeninė, o liečia platesnį žmonių ratą. Siekiame sukurti erdvę, kurioje kiekvienas galėtų savaip suprasti tai, ką kalbame apie savo santykį su galia ir manipuliacija. Šią erdvę refleksijai kuriame savo šokančiais kūnais ir norime, kad tai stebintys žiūrovai jaustųsi tarsi šokantys kartu“.

Liepos 30 dieną Prienų Beržyno parke šiuolaikinio šokio ritmu pulsavo emociškai paveikus šokio spektaklis „Liūto guolis“.

Spektaklio metu šokio ir menininkių išraiškingas veido emocijas bei kūno judesius galėjo stebėti kiekvienas, kuris neabejingas šokiui, jo išraiškingam šiuolaikiškam pokalbiui su žiūrovu.

Būtent šokio ritme kiekvienas galėjo patirti gestų, ritmo, emocijų ir šokio galią, kuri neatsiejama nuo apmąstymų.

Po menininkių pasirodymo žiūrovų veiduose galėjai pamatyti įvairiausias emocijas. Kai kam tai buvo savianalizės, minčių išlaisvinimo laikas, o kitiems tylus pabuvimas ir stebėtojo veido išraiškos.

Tačiau viena tenka pripažinti, kad Beržyno parkas Prienuose tampa vieta, kurioje galima ne tik pailsėti, bet ir praturtėti emociškai, dvasiškai ir pajusti meno galią.

Ir dar. Noriu pridurti, jog Sabina ir Johana šokio ritme kurdamos randa pilnatvę ir darbas kartu teikia džiaugsmą. Be viso to, šokdamos jos atranda bendrą kelią judesio pokalbio kūrimo link, turėdamos panašų požiūrį į scenos personažo paieškas, kuriomis dalinasi su žiūrovais. O tai neįkainojamas turtas, dovanojamas žiūrovams.

Tad tereikia pasidžiaugti, kad spektaklį „Liūto guolis“ žiūrovai galėjo išvysti liepos mėnesį vykusio „Naujojo Baltijos šokio“ metu. Jis vyko Anykščiuose, Žagarės–Joniškio istorijos ir kultūros muziejaus padalinyje, Plungėje, Garliavoje, Prienuose. Tad malonu, kad Prienai jau tampa mažute meno mekos dalimi.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti