Prienai įsiliejo į paplūdimio futbolo broliją

IMGP0731

Ignas Mineikis

Birželio 17 d. Prienuose pirmą kartą buvo surengtas „Stiklita” Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato turas. Čempionatą organizuoja LFF ir Lietuvos salės futbolo asociacija.

IMGP0944

O viskas prasidėjo nuo Lietuvos salės futbolo asociacijos direktorius Remigijaus Daugėlos vizito pas Prienų rajono savivaldybės valdžią su pasiūlymu įrengti Prienuose tarptautinius standartus atitinkančią paplūdimio futbolo aikštę. Prienus toks pasiūlymas suintrigavo ir labai greitai buvo ne tik surasta vieta aikštelei, bet ir įrengta. Darbus atliko UAB „Prienų butų ūkis“.

IMGP1079

Pasak asociacijos direktoriaus R. Daugėlos, prieniškiai pasirodė šauniai ir įrengė gerą, FIFA standartus atitinkančią aikštelę, todėl buvo nutarta pirmąjį Lietuvos paplūdimio futbolo čempionato turą surengti būtent Prienuose.

Turas praėjo sėkmingai, o čempionate debiutavo „Prienų KKSC“ komanda, kuriai vadovavo futbolo treneris Gintaras Budrikas.  „Prienų KKSC“ komanda rungtynėse su praeitų metų čempionato prizininke Vilniaus „Avelita“ atidarė šių metų čempionatą ir pirmoje atakoje pelnė įvartį (1:0, Povilas Damynas). Tiesa, patyrę varžovai labai greitai rezultatą išlygino (1:1) ir netgi išėjo į priekį (1:2). Visgi, su pakilimu žaidę prieniškiai atsakė dviem taikliais smūgiais (Alvaras Zagurskas) ir jį persvėrė (3:2). Deja, trečiajame kėlinyje (žaidžiami 3 kėliniai po 12 min.) „Avelitos“ vyrai įrodė savo pranašumą ir laimėjo rungtynes (3:4). Negausiai susirinkę sirgaliai palydėjo savo komandai garsiais plojimais.

Antrajame susitikime „Prienų KKSC“ komanda susirėmė su Lietuvos čempionais „Igol“ futbolininkai, kurie gegužės 26 ‒ birželio 3 dienomis Portugalijoje atstovavo Lietuvai klubų čempionų lygoje. Nors prieniškiai stengėsi, bet varžovų legionierius iš Latvijos pelnė tris gražius įvarčius ir po pirmojo kėlinio „Igol“ pirmavo 3:0. Antrajame kėlinyje „Prienų KKSC“ vyrukai pasipriešino rimčiau ir praleido tik vieną įvartį (0:4). Trečiajame kėlinyje patyrę varžovai pelnė du įvarčius ir laimėjo rungtynes rezultatu 6:0. Prieniškiai stengėsi, bet varžovai buvo aiškiai stipresni. Penkis įvarčius iš šešių pelnė „Igol“ legionierius iš Latvijos Denisas Jakovlevs.

Pasak „Prienų KKSC “ komandos trenerio Gintaro Budriko, vyrai sužaidė gerai, jautėsi charakteris, nors reikėjo varžytis su geriausiomis Lietuvos komandomis.

Kiti du čempionato turai vyks liepos 7 d. Kupiškyje ir liepos 28 d. Nidoje.