„Prienai“ pranoko „Hapoel Migdal“ krepšininkus

Lapkričio 7 d. Kauno sporto halėje buvo žaidžiamos „Eurocup“ turnyro „A“ grupės rungtynės tarp Prienų „Prienų“ ir Jeruzalės „Hapoel Migdal“  komandų.

Rungtynes laimėjo aikštelės šeimininkai. Lietuvos komanda antroje rungtynių pusėje pranoko svečius iš Jeruzalės ir šventė pergalę rezultatu 85:72 (16:16, 19:17, 26:21, 24:18)

Pirmoje rungtynių pusėje vyko apylygė kova. Nė vienai komandai nepavyko įgyti apčiuopiamo pranašumo. Tiesa, pirmojo kėlinio pradžioje „Hapoel Migdal“ krepšininkai turėjo 5 taškų pranašumą (0:5), bet ne ilgam. „Prienų“ krepšininkai tritaškiais metimais neleido varžovams įsismaginti (3:5, 6:7). Visgi svečiai dar kartą sugebėjo įgyti nedidelį pranašumą (10:16). „Prienai“ atsakė tuo pačiu ir rezultatas tapo lygus (16:16). Daugiau taškų pirmame kėlinyje nebuvo pelnyta.
Antrame kėlinyje žaidimo scenarijus nesikeitė. Nė vienai komandai taip ir nepavyko nutolti, nes pirmavo tai viena, tai kita. Kėlinio pabaigoje aikštelės šeimininkai įgijo 3 taškų pranašumą (30:27), bet svečiai išnaudojo „Prienų“ klaidas ir išlygino rezultatą (33:33).
Dramatiška antro kėlinio pabaiga buvo sėkmingesnė aikštelės šeimininkams, kurie po dviejų kėlinių turėjo 2 taškų pranašumą (35:33).

Po didžiosios pertraukos situacija aikštelėje pradėjo keistis. Aikštelės šeimininkai pradėjo kibiau gintis ir privertė svečius dažniau klysti. Tai lėmė „Prienų“ spurtą. Po trijų kėlinių prieniškiai įgijo 7 taškų pranašumą (61:54), o ketvirtame kėlinyje visiškai perėmė iniciatyvą į savo rankas. Kėlinio viduryje komandas jau skyrė 14 taškų (77:63). „Hapoel Migdal“ krepšininkai dar bandė atsitiesti ir sumažino atsilikimą iki 9 taškų (79:70), bet aikštelės šeimininkai atsakė savo spaudimu ir laimėjo rungtynes rezultatu 85:72. Paskutinį tašką rungtynėse padėjo rezultatyviausias rungtynių žaidėjas Gediminas Orelik (26).

Spaudos konferencija po  rungtynių

Sharon Drucker – „Hapoel –Migdal“ vyr. treneris

Kontroliavome rungtynių eigą, bet antroje rungtynių pusėje padarėme keletą klaidų, prametėme baudos metimus ir pralaimėjome. Sveikinimai varžovų komandai.

Tautvydas Šležas – „Prienų“ puolėjas

Sunku kalbėti apie rungtynes, kurias praleidai ant atsarginių suolelio. Bet toks buvo trenerio sprendimas, mes laimėjome, o tai reiškia trenerio sprendimai buvo teisingi. Komandoje nemažai tokio lygio varžybų debiutantų, todėl jaudulis tikrai buvo. Iki šių rungtynių buvome laimėję visas, todėl smagu, jog pavyko pratęsti pergalių seriją.

Virginijus Šeškus – „Prienų“ vyr. treneris

Rungtynės buvo labai svarbios. Kai peržiūrėjome video su varžovų rungtynėmis tikrai buvome pasimetę. Bet po to supratome, jog galime kovoti ir su šia komanda. Deja, atsipalaiduoti ir sužaisti taip kaip mokame, nepavyko. Pirmoje rungtynių pusėje nesugebėjome kietai gintis, bet praleidome tik 33 taškus ir tai buvo neblogai. Antroje pusėje pavyko pagerinti gynybą ir varžovai pradėjo klysti, o mes pasinaudojame situacija ir laimėjome.
Mūsų grupėje visos komandos panašaus lygio, todėl nežinau kaip mums seksis žaisti Jeruzalėje. Visgi šiandien įrodėmė, jog  ir „Hapoel Migdal“ komandai gali būti ne taip lengva išeiti iš grupės.