Prienai džiūgauja – „Žalgiris“ paliko areną nuleidęs galvas

IMGP8411

Balandžio 30 d. Prienų „SkyCop“ sukūrė savo sirgaliams džiaugsmo bombą – namų arenoje po solidžių rungtynių įveikė „Žalgirį“ (81:76). Visas rungtynes aikštelės šeimininkai rimtai tvarkėsi su grėsmingu varžovu.

Nors „Žalgiris“ geriau pradėjo rungtynes (3:6), Prienų krepšininkai nepabūgo kauniečių ir kėliniui įpusėjus jau turėjo 5 taškų persvarą (16:11). Po Mindaugo Lukauskio antro tritaškio iš eilės aikštelės šeimininkų pranašumas padidėjo iki 6 taškų (19:13). Tiesa, „Žalgiris“ labai greitai sumažino atsilikimą iki vieno taško (19:18), bet po pirmojo kėlinio „SkyCop“ dar turėjo trijų taškų persvarą (23:20).

Antrojo kėlinio pirmoje pusėje Prienų komanda sėkmingai stabdydavo kauniečių bandymus pabėgti (29:29), bet antroje kėlinio pusėje „Žalgiris“ spurtavo ir po dviejų kėlinių įgijo 8 taškų pranašumą (36:44).

Žygimanto Janavičiaus benefisas (8 pelnyti taškai) trečiojo kėlinio pradžioje leido „SkyCop“ krepšininkams išlyginti rezultatą (46:46). O Vytenio Lipkevičiaus ir Ernesto Mankausko tolimos bombos padėjo Prienams įgyti 5 taškų persvarą (55:50). Tiesa, po trijų kėlinių iš Virginijaus Šeškaus auklėtinių pranašumo teliko taškas (57:56).

Ketvirtojo kėlinio pradžioje po Žygimanto Janavičiaus tolimo šūvio aikštelės šeimininkai pirmavo 4 taškais (60:56). „Žalgiris“ po kelių minučių „SkyCop“ persvarą panaikino (60:60), bet perimti kauniečiams iniciatyvą taip ir nepavyko. Tiesa, laikinai, kėliniui įpusėjus, svečiai turėjo 2 taškų pranašumą (62:64), bet Kšištofo Lavrinovičiaus tritaškis ir dar du taškai grąžino Prienams turėtą persvarą (67:64). Keletą minučių komandas skyrė daugiausiai 1-2 taškai, o likus iki rungtynių pabaigos vienai minutei Darjušas Lavrinovičius įsūdė tolimą bombą ir „SkyCop“ įgijo 5 taškų skirtumą (75:70).

„Žalgiris“ suskubo paimti eilinę minutės pertraukėlę. Ir jiems iš dangaus nukrito sėkmė – teisėjai įžvelgė Mindaugo Lukauskio veiksmuose nesportinę pražangą. Kauniečiai pasinaudojo situacija – sumažino skirtumą iki vieno taško (75:74). Tiesa, skubėdami perlaužti rungtynių eigą baudavo. Mindaugas Lukauskis (77:74) ir Žygimantas Janavičius (79:76) buvo tikslūs. „Žalgirio“ ataka, likus iki rungtynių pabaigos apie 12 sek., buvo netiksli. Kamuolį atkovojo Vytenis Lipkevičius, bet iškart buvo sustabdytas. Jo ranka nesudrebėjo (81:76).

Pergalė. Žygimantas Janavičius (10 rezultatyvių perdavimų) ir Darjušas Lavrinovičius pelnė po 20 taškų, Vytenis Lipkevičius – 13 (7 atkovoti kamuoliai). Virginijus Šeškus rotacijoje panaudojo 9 žaidėjus ir jie visi pelnė taškus.