„Prienai atsinaujina“. Kilometrinės automobilių eilės miesto centre sujaukė gyvenimo ritmą

 

IMGP8108

Jonas Kavaliauskas

Lietuvos automobilių kelių direkcija, rekonstruodama kelio A16 Vilnius – Marijampolė atkarpą, einančią per Prienus, paleisdama per miesto centrą tranzitinį krovininį transportą pradėjo eksperimentą, kurio tikslas – išsiaiškinti žmonių kantrybės ribas. Kitaip traktuoti tokį direkcijos sprendimą nebeįmanoma. Prienų rajono savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovais ir „Direkcijos vadovai pažadėjo atidžiau panagrinėti šią problemą ir pranešti Savivaldybei, kai bus priimtas sprendimas“.

O ką čia nagrinėti? Atvykite į Prienus ir patys įsitikinsite, jog tranzitinis krovininis transportas turi aplenkti miestą, nes priimtas sprendimas dėl apylankos per miesto centrą, neatlaiko kritikos, o Kelių direkcijos paaiškinimai tiesiog juokingi.

Bet, kaip sakoma, jei atsinaujinimas, tai plačiu mastu. Šalia rekonstruojamo kelio prasidėjo ir Autobusų stoties rekonstrukcija.

Senasis pastatas jau ardomas, stotis laikinai prisiglaudė aikštelės kampe, susiaurindama pravažiavimą link „Alavinos“ automobilių dalių parduotuvės ir remonto dirbtuvių bei maisto prekių parduotuvės. Verslininkai teigė, jog situacija labai sudėtinga, klientų sumažėjo ir tai kenkia verslui.

Bet toks sujudimas mieste duoda ir naudos. Nemažai prieniškių savo automobilius palieka namuose ir į darbą eina pėsčiomis.

Iš tiesų, Prienuose įsivyravo tikras pragaras. Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėse susidaro kilometrinės eilės.

Išvažiuoti į pagrindinę miesto gatvę tiesiog neįmanoma. Automobiliai stovi ir „smardina“ bei blokuoja judėjimą iš kitų gatvių.

DSC_0033

Bet kam tai rūpi… Prienų rajono savivaldybė išsakė savo poziciją, bet Kelių direkcijai tai nė motais. Vokietijoje tokie darbai vykdomi naktimis, kad kuo mažiau būtų trukdoma įprastam gyvenimui ir verslui, o pas mus kelininkai lyg dievai, dirba „plačiai“ per patį darbymetį. O kam rūpi regionuose gyvenantys žmonės?

Prienų politikai taip pat tyli, nes neturi ką pasakyti. Tiesa, po gero pusmečio jie pradės kalbėti, nes norės vėl atsidurti valdžioje ir tarnauti. Tik neaišku kam?

 

 

Taip pat skaitykite

11 komentarai

 1. ALDONA

  Prienuose trūksta menininkų ir architektų, kurie sukurtų miesto olėtros planą. Prienų slėnyje turi būti pavaizduoti objektai, kurių reeikia žmogui: kolegijos, profesinės mokyklos, prekybos bazių ir sandėlių, duonos, pieno, daržovių kombinatų archyvo, mūrinės bažnyčios, aplinkelio ir tilto per Nemuną.. Birštono slėnyje retųjų augalų botanikos sodo, sporto arenų, vasarviečių,,poilsio namų.

  Atsakyti
  1. :)

   Vaclovas Sinkevičius rašo apie Prienus tikra to žodžio prasme purtančią problemą. Visose kitose medijose yra tik šventės, apdovanojimai, Joninės ir kitoks džiaugsmas, Krašto Vitrina šiuo atveju yra vienintelis portalas, reaguojantis į prieniečių rūpesčius. Visi kiti uoliai nemato „dramblio indų parduotuvėje“.

   Atsakyti
 2. Antanas

  Gal nesilyginkim su Vilnium ir Kaunu, nelogiška. Kas , jei ne vietos valdžia, turi galvoti apie savo žmones? Už ką mes juos renkam? Už tai kad mus gina, mus saugoja nuo panašių situacijų. Ne Vilniaus ponams suprasti miestelio bėdas. Kaip vadovas sakau,kad reikalas nesuplanuotas, kas pritrūko smegenų? Vietiniai, tik jie..

  Atsakyti
 3. tomas

  Vienam gerai vokietijoj, kitam dar kazkur kitur. Brangieji, pagyvenkit Vilniuj ar Kaune ir gal suprasit kas yra kamsciai gatvese, gatviu remontas, etc. Panasu, kad nei supratimo, nei supratingumo. Deja…

  Atsakyti
   1. Gėda

    Reikėjo vakar, birželio 13d. pusę 12 kartu su manimi važiuoti autobusu Vilniaus kryptimi. Būtumėte pamatę ir kamštį tilto prieigose, ir realią darbų organizavimo problemą prie autobusų stoties, ir nesirūpinimą pėsčiųjų saugumu. Lengviau vadybinį neįgalumą suversti miestiečių kiršijimui? Gėda.

    Atsakyti
    1. žmogus

     Kad nepasirūpinta prieniečiu saugumu, tai faktas. Čia tik laiko klausimas kada įvyks nelaimė, o Kauno gatvė nuo tokio transporto srauto taps tokia kaip ir prie stoties. Susidaro vaizdas, kad Prienai per metus nori padaryti visus susikaupusius darbus, tik ar darant viena negriaunama kita, manau turėtų tuo susirūpinti ir tarybos nariai, kam jie ten išrinkti-rankas kilnoti, marš į žmones pažiūrėti kas darosi realiam gyvenime

     Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti