„Prienai atsinaujina“. Kilometrinės automobilių eilės miesto centre sujaukė gyvenimo ritmą

Gelbėkit vaikus

 

IMGP8108

Jonas Kavaliauskas

Lietuvos automobilių kelių direkcija, rekonstruodama kelio A16 Vilnius – Marijampolė atkarpą, einančią per Prienus, paleisdama per miesto centrą tranzitinį krovininį transportą pradėjo eksperimentą, kurio tikslas – išsiaiškinti žmonių kantrybės ribas. Kitaip traktuoti tokį direkcijos sprendimą nebeįmanoma. Prienų rajono savivaldybė išplatino pranešimą, kuriame rašoma, jog meras Alvydas Vaicekauskas susitiko su Lietuvos automobilių kelių direkcijos vadovais ir „Direkcijos vadovai pažadėjo atidžiau panagrinėti šią problemą ir pranešti Savivaldybei, kai bus priimtas sprendimas“.

O ką čia nagrinėti? Atvykite į Prienus ir patys įsitikinsite, jog tranzitinis krovininis transportas turi aplenkti miestą, nes priimtas sprendimas dėl apylankos per miesto centrą, neatlaiko kritikos, o Kelių direkcijos paaiškinimai tiesiog juokingi.

Bet, kaip sakoma, jei atsinaujinimas, tai plačiu mastu. Šalia rekonstruojamo kelio prasidėjo ir Autobusų stoties rekonstrukcija.

Senasis pastatas jau ardomas, stotis laikinai prisiglaudė aikštelės kampe, susiaurindama pravažiavimą link „Alavinos“ automobilių dalių parduotuvės ir remonto dirbtuvių bei maisto prekių parduotuvės. Verslininkai teigė, jog situacija labai sudėtinga, klientų sumažėjo ir tai kenkia verslui.

Bet toks sujudimas mieste duoda ir naudos. Nemažai prieniškių savo automobilius palieka namuose ir į darbą eina pėsčiomis.

Iš tiesų, Prienuose įsivyravo tikras pragaras. Vytauto ir J. Basanavičiaus gatvėse susidaro kilometrinės eilės.

Išvažiuoti į pagrindinę miesto gatvę tiesiog neįmanoma. Automobiliai stovi ir „smardina“ bei blokuoja judėjimą iš kitų gatvių.

DSC_0033

Bet kam tai rūpi… Prienų rajono savivaldybė išsakė savo poziciją, bet Kelių direkcijai tai nė motais. Vokietijoje tokie darbai vykdomi naktimis, kad kuo mažiau būtų trukdoma įprastam gyvenimui ir verslui, o pas mus kelininkai lyg dievai, dirba „plačiai“ per patį darbymetį. O kam rūpi regionuose gyvenantys žmonės?

Prienų politikai taip pat tyli, nes neturi ką pasakyti. Tiesa, po gero pusmečio jie pradės kalbėti, nes norės vėl atsidurti valdžioje ir tarnauti. Tik neaišku kam?

 

 

Taip pat skaitykite

11 komentarai

 1. Jo

  Taigi mielas Prienieti,valdžiai visiskai nerūpi,kad Vytauto gatve važiuoja krovininiai automobiliai iš visos ES.Prienu valdžios atstovai gyvena Pakuonyje,Balbieriškyje…
  Atsiprašau administracijos direktorius gyvena Prienuose,bet jis nieko nesprendžia,laukia kadencijos pabaigos.Vistiek į valdžią ateis nauji runkeliai.

  Atsakyti
  1. Jolita

   Iš asmeninės patirties – birželio 13d.būtent Prienuose gyvenantys tarybos nariai Visockas ir Jakinevičienė išgirdo, ką sako viena konkreti prienietė. O į valdžią ateina runkeliai, kas, kad su dizainerio apdarais, kuriuos mes patys išrenkame.

   Atsakyti

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti