•  

     

     

     

Prie Guostos ežero ugniagesiai-gelbėtojai priminė vaikams saugumo taisykles

ZUK_5631
Brigita Šabasevičiūtė

Įsibėgėjus vasarai ir karščiams vis dažniau laisvą laiką praleidžiame prie vandens telkinių. Juk ten gaivu ir gera pasislėpti nuo alinančio karščio. Dažnai nesusimąstome, kad būdami prie vandens turėtume laikytis saugumo taisyklių, kad pasiplaukiojimas ežere ar kitame telkinyje nevirstų nelaime.

ZUK_5642

Saulėtą birželio 22-ąją Prienų rajono Stakliškių priešgaisrinės tarnybos ugniagesiai ir Prienų rajono priešgaisrinės tarnybos inspektorius Mindaugas Čiukšys vasaros vaikų stovyklos „Atostogų iššūkis“ vaikučiams priminė saugaus elgesio prie vandens telkinių taisykles. 6–9 metų vaikučiai klausėsi paskaitos, kaip saugiai elgtis. Jie buvo supažindinti, kaip reikia saugiai maudytis, ko negalima daryti vandenyje, kada negalima maudytis ir kaip reikia taisyklingai plaukti. Jaunieji stovyklautojai sužinojo, ką daryti, jei pradėjo skęsti žmogus, arba, kaip elgtis pamačius skęstantį žmogų. Sulaikę kvapą vaikai stebėjo kaip elgtis skęstant žmogui. Tai jiems pademonstravo Stakliškių priešgaisrinės gelbėjimo tarnybos ugniagesiai-gelbėtojai. Taip pat pasakojo vaikams, kodėl kiekvienas vandens tvenkinys yra pavojingas, kuo pavojingos yra maudynės ežere ar upėje. Svarbiausia, kad jaunieji nuotykių ieškotojai dabar ilgai prisimins, jog vieniems negalima eiti maudytis.

ZUK_5683 (1)

Po paskaitos stovyklautojams aprodyti ugniagesių-gelbėtojų automobiliai ir jų turima technika. Vaikai net galėjo išbandyti gaisrinį švirkštą ir pasijusti tikrais ugniagesiais.

Paskaitą apie saugų elgesį vandenyje vedė ir demonstravo Prienų rajono priešgaisrinės tarnybos inspektorius Mindaugas Čiukšys ir Prienų rajono Stakliškių ugniagesių skyrininkas Vitas Tamulynas bei ugniagesys-gelbėtojas Virmantas Šabasevičius.

Ši mokomoji paskaita ne paskutinė, liepos 13 d. kitai stovyklos pamainai ugniagesiai-gelbėtojai organizuos dar vieną saugumo vandenyje mokymą.

Taip pat skaitykite

Parašyti komentarą

Jūsų el. pašto adresas nebus viešai rodomas. * Būtini įvesti laukeliai pažymėti